Claim Flights Blogs

Jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Za nami okres wakacji, gdzie ruch lotniczy jest szczególnie wzmożony. W mediach regularnie pojawiały historie pasażerów na lotniskach oczekujących na swój lot.

Statystyki pokazują, że 1 na 40 podróży Polaków przebiega z problemami. Co dziwne, aż 95% polskich pasażerów linii lotniczych nie zna kwoty odszkodowania, o którą można się ubiegać.

W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady nr 261 z 2004 roku mamy prawo do...

Read More ......
alt

Jak sprawdzić czy lot jest opóźniony?

Za opóźniony lot w ramach rozporządzenia Unii Europejskiej 261/2004 możemy otrzymać nawet do 600€ odszkodowania.

Jeden na 40 lotów Polaków jest opóźniony lub odwołany.

Prawo do odszkodowania ma każdy pasażer na świecie, jednak tylko w przypadku lotów:
- z dowolnego portu lotniczego znajdującego się w państwie członkowskim UE z dowolną linią lotniczą

- z linią lotniczą zarejestrowaną w Unii...

Read More ......
Jak sprawdzić czy lot jest opóźniony?

Jak sprawdzić gdzie jest samolot?

Często patrząc w niebo widzimy samoloty i zastanawiamy się gdzie lecą, jaki jest cel ich podróży. Niejeden z nas czekając na lotnisku na opóźniający się lot zadał sobie pytanie “gdzie jest mój samolot”. Również nasi bliscy zastanawiają się, w którym miejscu jesteśmy w danej chwili, czy szczęśliwie dolecieliśmy do celu. W dzisiejszych czasach jest na to sposób!

Flightradar - radar lotów

Obecnie dzięki dostępowi do radaru lotów...

Read More ......
Jak sprawdzić gdzie jest samolot?

SZYKUJĄ się zmiany w prawie lotniczym w Polsce

Polski rząd pracuje nad nowelizacją przepisów o prawach i obowiązkach pasażerów oraz linii lotniczych. Zmienią się również przepisy dotyczące odszkodowania za opóźniony i odwołany lot. Obecnie obowiązujące prawa znajdują się tutaj.

Zapowiadane jest skrócenie czasu po jakim pasażer będzie mógł złożyć wniosek o odszkodowanie, będzie to tylko okres jednego roku. Będzie to dużo krótszy czas...

Read More ......
zmiany w prawie lotniczym w Polsce

RYANAIR ODWOŁUJE LOTY

Linia lotnicza Ryanair 16 września poinformowała o odwołałaniu ponad 2 tysiący lotów, które miały odbyć się między 18 września a 28 października. Jest to około 50 lotów dziennie i nawet do 400 tysięcy poszkodowanych pasażerów. Szacuje się, że przewoźnik będzie musiał przeznaczyć 25 milionów euro na odszkodowania. Liczba odwołanych lotów z lub do Polski wynosi 101. Wszelkie informacje na temat odwołanych lotów znajdą Państwo...

Read More ......
Odszkodowanie za odwołany lot

BLOG PODRÓŻNICZY

Grupa 20 przyjaciół, która podróżuje, aby jak sami mówią życie im nie uciekło. Radek, tak ma na imię twórca bloga BLOGPODROZNICZY.COM i opiekun całej grupy. To on wymyśla wszystkie wyprawy. Główną przyczyną rozpoczęcia przemierzania przez nich świata stała się chęć porzucenia zwykłego i ponurego życia w Krakowie.

Połączyła ich pasja do nurkowania, a jednym z ulubionych kierunków jest Azja. Zaczynali od podróży do Włoch, a...

Read More ......
BLOG PODRÓŻNICZY

Born Globals – travel, volunteer and inspire

Born Globals http://bornglobals.com/pl/ powstało w 2015 roku. Jak sama autorka pisze jest to blog dla młodych osób, które zamierzają zamienić w końcu swoje marzenia w prawdziwe plany, a także dla tych, którzy dążą do samorozwoju i poznawania świata. Jeśli szukacie inspiracji do podróży to na pewno znajdziecie je na Born Globals.

...

Read More ......
 Born Globals

FASHION VOYAGER

Czy finansistka może pisać bloga?

Oczywiście! Najlepszym przykładem jest Ela Bieniecka, miłośniczka podróży, autorka bloga https://fashionvoyager.pl/,. Kocha Szkocję.To właśnie tam postanowiła zamieszkać. Na blogu znajdziecie wiele tekstów
o tym kraju. Zwiedziła Europę, Afrykę i Azję. Jeśli planujecie podróż właśnie tam warto zajrzeć i poczytać teksty Eli.

...

Read More ......

Pages

Jak nasi klienci nas ocenili

Hervorragend

Rating star

Już rozwiązaliśmy wiele przypadków związanych z opóźnieniami lotów, a nasi klienci są z nas zadowoleni. Zobacz, jak ocenili nas nasi klienci: 9.5 od 10 gwiazdek na podstawie auf 323 recenzji.

TRUSTPILOT