Claim Flights Blogs

Co możesz zabrać ze sobą do samolotu

Do najczęściej zadawanych pytań dotyczącym podróży samolotem należą: “Czy mogę mieć ze sobą zapalniczkę?”, “Czy mogę wnieść jedzenie na pokład”, a także “Ile płynów mogę zabrać na pokład?”

By znaleźć odpowiedzi na te pytania sprawdziliśmy regulamin na ten temat u najbardziej obleganych linii lotniczych: Wizzair i Ryanair.

Poniżej przedstawimy co mogą Państwo zabrać na pokład samolotu na podstawie uzyskanych informacji.

Wyobraź sobie, że kupiłeś...

Read More ......

Czym jest Jet Lag? Objawy, czynniki ryzyka i jak sobie z tym poradzić

Jeśli kiedykolwiek planowaliście wycieczkę długodystansową lub słyszałeś termin Jet Lag, możesz się domyślać, że termin ten jest związany z anomalią snu i trudnością w dostosowaniu się do zmiany czasu.

Terminem “jet lag” określa się zmęczenie spowodowane różnicą czasu.

Może być jeszcze...

Read More ......

Jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Za nami okres wakacji, gdzie ruch lotniczy jest szczególnie wzmożony. W mediach regularnie pojawiały historie pasażerów na lotniskach oczekujących na swój lot.

Statystyki pokazują, że 1 na 40 podróży Polaków przebiega z problemami. Co dziwne, aż 95% polskich pasażerów linii lotniczych nie zna kwoty odszkodowania, o którą można się ubiegać.

W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady nr 261 z 2004 roku mamy prawo do...

Read More ......
alt

Jak sprawdzić czy lot jest opóźniony?

Za opóźniony lot w ramach rozporządzenia Unii Europejskiej 261/2004 możemy otrzymać nawet do 600€ odszkodowania.

Jeden na 40 lotów Polaków jest opóźniony lub odwołany.

Prawo do odszkodowania ma każdy pasażer na świecie, jednak tylko w przypadku lotów:
- z dowolnego portu lotniczego znajdującego się w państwie członkowskim UE z dowolną linią lotniczą

- z linią lotniczą zarejestrowaną w Unii...

Read More ......
Jak sprawdzić czy lot jest opóźniony?

Jak sprawdzić gdzie jest samolot?

Często patrząc w niebo widzimy samoloty i zastanawiamy się gdzie lecą, jaki jest cel ich podróży. Niejeden z nas czekając na lotnisku na opóźniający się lot zadał sobie pytanie “gdzie jest mój samolot”. Również nasi bliscy zastanawiają się, w którym miejscu jesteśmy w danej chwili, czy szczęśliwie dolecieliśmy do celu. W dzisiejszych czasach jest na to sposób!

Flightradar - radar lotów

Obecnie dzięki dostępowi do radaru lotów...

Read More ......
Jak sprawdzić gdzie jest samolot?

SZYKUJĄ się zmiany w prawie lotniczym w Polsce

Polski rząd pracuje nad nowelizacją przepisów o prawach i obowiązkach pasażerów oraz linii lotniczych. Zmienią się również przepisy dotyczące odszkodowania za opóźniony i odwołany lot. Obecnie obowiązujące prawa znajdują się tutaj.

Zapowiadane jest skrócenie czasu po jakim pasażer będzie mógł złożyć wniosek o odszkodowanie, będzie to tylko okres jednego roku. Będzie to dużo krótszy czas...

Read More ......
zmiany w prawie lotniczym w Polsce

RYANAIR ODWOŁUJE LOTY

Linia lotnicza Ryanair 16 września poinformowała o odwołałaniu ponad 2 tysiący lotów, które miały odbyć się między 18 września a 28 października. Jest to około 50 lotów dziennie i nawet do 400 tysięcy poszkodowanych pasażerów. Szacuje się, że przewoźnik będzie musiał przeznaczyć 25 milionów euro na odszkodowania. Liczba odwołanych lotów z lub do Polski wynosi 101. Wszelkie informacje na temat odwołanych lotów znajdą Państwo...

Read More ......
Odszkodowanie za odwołany lot

Pages

Jak nasi klienci nas ocenili

Hervorragend

Rating star

Już rozwiązaliśmy wiele przypadków związanych z opóźnieniami lotów, a nasi klienci są z nas zadowoleni. Zobacz, jak ocenili nas nasi klienci: 9.6 od 10 gwiazdek na podstawie auf 418 recenzji.

TRUSTPILOT