ODSZKODOWANIE ZA OPÓŹNIONY LOT

LOT OPÓŹNIONY O 3 GODZINY BĄDŹ WIĘCEJ LUB JEŚLI PAŃSTWA SAMOLOT ZOSTAŁ ODWOŁANY - SĄ PAŃSTWO UPOWAŻNIENI DO WNIOSKOWANIA O ODSZKODOWANIE DO 600 €.

Rozporządzenie EC 261/2004 uprawnia do wnioskowania o odszkodowanie za opóźniony lot do 600 euro (462 funtów) z powodu opóźnienia, odwołania lotu lub w przypadku spóźnienia się na część lotu łączonego. Mogą Państwo również wnioskować o odszkodowanie, jeżeli odmówiono Państwu wejścia na pokład ze względu na więcej zarezerwowanych biletów niż miejsc. Claim Flights pomaga pasażerom linii lotniczych poznać ich prawa.

Opóźnienia lotów mogą wynikać z wielu przyczyn i powodować wiele problemów pasażerom linii lotniczych, w szczególności problemów finansowych. W związku z powyższym Komisja Europejska przyjęła rozporządzenie (UE 261), które bierze pod uwagę niedogodności pasażerów linii lotniczych i umożliwia im wnioskowanie o odszkodowanie za opóźnione loty w okresie do 6 lat.

Rozporządzenie Unii Europejskiej nr 261 zostało wydane w 2004 r. I zaczęło obowiązywać od lutego 2005 r. Zgodnie z zasadą UE 261 pasażerowie samolotów mogą ubiegać się o maksymalną kwotę 600 euro za pasażera za opóźnione lub odwołane loty, samoloty na które się spóźniliśmy bądź na które została nam odmówione wejście na pokład ze względu na więcej sprzedanych biletów niż miejsc. Odszkodowanie UE zależy od ilości godzin, jakich Państwa samolot był opóźniony oraz dystans, na jakim dana podróż się odbywała.

Powiedzmy, że jeśli podróżowali Państwo z Ryanair, numer lotu FR 9022 z lotniska Warszawa Modlin (WMI, lotnisko wylotowe) na lotnisko w Atenach (ATH, lotnisko przylotowe) w ciągu ostatnich 0 do 3 lat i lot był zbyt opóźniony i nie dostali Państwo za to żadnego odszkodowania, nadal mogą Państwo o to odszkodowanie się od Ryanair ubiegać. Podobnie wygląda sprawa z innymi europejskimi liniami lotniczymi.

Jak nasi klienci nas ocenili

Hervorragend

Rating star

Już rozwiązaliśmy wiele przypadków związanych z opóźnieniami lotów, a nasi klienci są z nas zadowoleni. Zobacz, jak ocenili nas nasi klienci: 9.2 od 10 gwiazdek na podstawie auf 268 recenzji.

TRUSTPILOT

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA W SPRAWIE OPÓŹNIEŃ:

- Mogą Państwo ubiegać się o odszkodowanie za opóźnienie trwające dłużej niż 3 godziny zgodnie z rozporządzeniem EU 261/2004. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w : Rozporządzenie WE 261/2004, które upoważnia do wnioskowania o odszkodowanie do 600€
- Jeśli jest opóźniony co najmniej 2 godziny lub więcej, na lotnisku wylotowym, linie lotnicze muszą zaoferować bezpłatne posiłki i przekąski, 2 połączenia telefoniczne oraz oraz możliwość wysłania e-maili lub faksów. Jeśli lot został opóźniony o ponad 3 godziny na lotnisku przylotowym, mają Państwo prawo do roszczeń między 250 € a 600 € w zależności od odległości podróży. Czytaj więcej: Państwa prawa do odszkodowania za opóźniony lot
- Jeśli podróżują Państwo liniami lotniczymi w UE do dowolnego miejsca na świecie, niezależnie od obywatelstwa, mogą się Państwo ubiegać o odszkodowanie w okresie do 6 lat w Wielkiej Brytanii i do 3 lat w innych państwach członkowskich UE (Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy i inne kraje UE). Czytaj więcej: Czy prawa pasażerów lotniczych w UE uprawniają Cię do żądania odszkodowania?
- Pasażerowie mogą wnioskować o odszkodowanie za pomocą naszego kalkulatora odszkodowania za opóźniony lot oraz poprzez wypełnienie wniosku. o odszkodowanie lub poprzez bezpośredni kontakt z liniami lotniczymi korzystając z naszego darmowego wniosku o odszkodowanie Jeśli zdecydują się Państwo zgłosić bezpośrednio: do linii lotniczych, te mogą przedstawić Państwu dowody, dla których odszkodowanie nie będzie Państwu wypłacone. Mamy jednak obszerną bazę danych o opóźnieniach lotu i ich rzeczywistych powodach. Aby dowiedzieć się, jak uzyskać od nas odszkodowanie za opóźnione loty, mogą Państwo obejrzeć nasz film na temat: Jak działa nasz proces wnioskowania o odszkodowanie od linii lotniczych?
- mogą się Państwo ubiegać się o odszkodowanie za opóźniony lot korzystając z naszych usług. Udostępniamy Państwu narzędzie zwane kalkulatorem odszkodowania, gdzie wystarczy wpisać numer lotu i datę podróży. Jeśli lecieli Państwo lotem łączonym, mogą Państwo również go dodać, aby sprawdzić wartość odszkodowania, jaka się Państwu należy od linii lotniczych.
Mogą również wypełnić Państwo formularz. zgłoszeniowy zawierający dane kontaktowe i podpisać go: abyśmy mogli występować w Państwa imieniu.
LUB
Jeśli zdecydujecie się Państwo zgłosić wniosek o odszkodowanie, nadal możemy pomóc w bezpłatnym szablonie listu, który zostanie rozeznany. Linie lotnicze są zobowiązane do zapłaty odszkodowania, jeśli opóźnienie / anulowanie zostało spowodowane przez linie lotnicze. Czytaj dalej: Jak wyznaczyć odszkodowanie za opóźnienie linii lotniczych
- Mogą Państwo poprosić o zwrot kosztów biletu lotniczego, jeśli lot jest opóźniony o więcej niż 5 godzin na lotnisku wylotowym i nie podjęli Państwo podróży bezpośrednio z powodu opóźnienia lotu. Powinni Państwo otrzymać zwrot pieniędzy gotówką, czekiem lub przelewem bankowym w ciągu 7 dni od anulowania biletu lotniczego. Jeśli zdecydują się Państwo nie anulować rezerwacji lotu opóźnionego o minimum 5 godzin, linie lotnicze muszą zaoferować Państwu zakwaterowanie w hotelu, jeżeli jest taka potrzeba, oraz transport do i z hotelu. Czytaj więcej: Czy mogę otrzymać zwrot pieniędzy za opóźniony lot?
- Tak, mogą Państwo żądać odszkodowania za opóźnienia lotów trwające dłużej niż 3 godziny. Opóźnienie powinno być na lotnisku przylotu, a nie na lotnisku wylotu. Nawet jeżeli Państwa lot był opóźniony o 3 godziny 10 minut na lotnisku wylotowym, ale przybył 2 godziny 59 minut później niż planowany czas przybycia, nie mogą Państwo żądać odszkodowania za opóźnienie. Odszkodowanie za opóźniony lot należy się jedynie w przypadku dużych opóźnień, tj. Więcej niż 3 godziny na lotnisku przylotu. Czas opóźnienia lotu jest obliczany na podstawie zaplanowanego czasu przybycia. Czytaj więcej: Mój lot jest opóźniony, czy mogę żądać odszkodowania?
- Aby ubiegać się o odszkodowanie za opóźniony lot, muszą zostać spełnione kryteria rozporządzenia EU 261/2004. Powinni Państwo dolecieć później niż 3 godziny po planowanym czasie przybycia. Jeżeli tak się stało mogą Państwo otrzymać prawo do odszkodowania za opóźniony lot w wysokości 250 EUR na odległości mniejszej lub równej 1500 km; 400 EUR na dystansie 1500 km do 3500 km i 600 EUR na odległości ponad 3500 km. Czytaj więcej: Reguła UE 261
- Rozporządzenie EC nr 261/2004 definiuje nadzwyczajne okoliczności jako ekstremalną złą pogodę, uderzenia ptaków, zagrożenia dla bezpieczeństwa, atak terrorystyczny, niepokoje polityczne, klęski żywiołowe lub inne "Akty Boga", których nie są w stanie kontrolować linie lotnicze. Tak więc opóźnienie lub odwołanie lotu ze względu na nadzwyczajne okoliczności może nie podlegać odszkodowaniu. Jednak nadal istnieją szanse, w których można wystąpić o odszkodowanie w związku ze złymi warunkami pogodowymi, strajkami linii lotniczych, kwestiami mechanicznymi itp. Aby zrozumieć dokładnie te zależności, należy przeczytać o Państwa prawach do wnioskowania o odszkodowanie za opóźnione loty w nadzwyczajnych okolicznościach.

KALKULATOR ODSZKODOWANIA ZA OPÓŹNIONY LOT

CZY KWALIFIKUJĘ SIĘ DO WNIOSKOWANIA O ODSZKODOWANIE ZA OPÓŹNIONY LOT?

Linie lotnicze zazwyczaj usprawiedliwiają się, aby uniknąć płacenia pasażerom należnej im kwoty i trzymają pieniądze dla siebie, mówiąc, że opóźnienie zostało spowodowane wyjątkowymi okolicznościami. Zawsze lepiej jest zrozumieć swoje prawa, zanim zaczniemy ubiegać się o odszkodowanie za odwołany lot i być w stanie uzyskać pieniądze, które linia lotnicza jest nam winna.

delayed flight stranded passengers

WNIOSKI O ODSZKODOWANIA UE

Poniżej znajdują się okoliczności, w których pasażerowie linii lotniczych mogą żądać odszkodowania

 1. Opóźnienie powinno trwać co najmniej 3 godziny, niezależnie od odległości
 2. Lot powinien odbywać się w obrębie krajów europejskich lub wylot powinien odbyć się z lotniska w UE.
 3. W przypadku lotów z państw spoza UE do państwa członkowskiego UE, linia lotnicza, którą pasażer podróżował powinna być zarejestrowana w UE, lub linią lotniczą, która działa zgodnie z zasadą UE 261.
 4. Możecie Pańsywo wnioskować o odszkodowanie za incydent aż do 6 lat wstecz. To oznacza, że można domagać się odszkodowania za lot, który odbył się 6 lat temu w Wielkiej Brytanii, a do 3 lat jeżeli zajście miało miejsce w Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Francji lub innym Państwie członkowskim UE możena ubiegać się o odszkodowanie.

za pomocą przykładowych terytoriów, w poniższej tabeli zilustrowane są punkty 2. i 3.

POCHODZENIE I CELE LINIA LOTNICZA UE LINIA LOTNICZA SPOZA UE
Z zewnątrz UE na zewnątrz UE NIE NIE
Z zewnątrz UE na wewnątrz UE TAK NIE
Z wewnątrz UE na zewnątrz UE TAK TAK
Z zewnątrz UE na zewnątrz UE TAK TAK

Tak więc zasada UE 261 uprawnia Państwa do żądania odszkodowania za loty easyjet opóźnione na lotnisku w Manchesterze (MAN) z lotniska w Antalya (AYT). Podobnie mogą się Państwo ubiegać o odszkodowanie za loty Ryanair z opóźnieniem na lotnisku Birmingham (BHX) z lotniska w Maladze (AGP). Nie można jednak ubiegać się o odszkodowanie za lot Lufthansy z Tel Aviv Yafo (TLV) do Bengaluru (BLR), ponieważ miejsce wylotu i miejsce przylotu są poza Europą, mimo, że Lufthansa jest linią lotniczą UE.

KALKULATOR ODSZKODOWANIA ZA OPÓŹNIONY LOT
np. 15.08.2018


JAKIE TO SĄ WYJĄTKOWE OKOLICZNOŚCI DLA OPÓŹNIENIA LOTU? CZY MOGĘ ZAŻĄDAĆ ODSZKODOWANIA ZA OPÓŹNIONY LOT Z POWODU WYJĄTKOWYCH OKOLICZNOŚCI?

Poniżej przedstawiono wyjątkowe okoliczności, w związku z którymi nie można ubiegać się o odszkodowanie za opóźnienie lotu:

1. Jeśli opóźnienie spowodowane jest "aktem Bożym", takim jak trzęsienie ziemi, wybuch wulkaniczny, zła pogoda, tsunami, itp
2. Jeśli opóźnienie spowodowane jest strajkiem członków załogi, powodując, że wszystkie loty, również innych linii lotniczych, będą latać z opóźnieniem.
3. Z powodu nieprzewidzianych problemów technicznych, takich jak ptak uderzający w silnik samolotu.
4. Oraz gdy kraj przeznaczenia znajduje się w niepokoju politycznym.

Zapoznaj się z naszą bazą danych prawnych, czy mogą Państwo ubiegać się o odszkodowanie za opóźniony czy mogą Państwo ubiegać się o odszkodowanie za opóźniony lot z powodu awarii technicznej, linie lotnicze, zła pogoda.

ODSZKODOWANIE UE ZA OPÓŹNIONY LOT Z POWODU WYJĄTKOWYCH OKOLICZNOŚCI

Proszę zapoznać się z naszą prawną bazą danych i dowiedz się czy jest podstawa do ubiegania się o odszkodowanie za opóźniony lot z powodu awarii technicznej, strajku czy złej pogody.

STRAJK AKTY BOŻE PROBLEMY TECHNICZNE
Nadzwyczajne okoliczności Strajki uważane są za wyjątkowe okoliczności, których nie da się uniknąć, a zatem nie można ubiegać się o odszkodowanie Erupcja wulkaniczna, huragan, grad to są dzieła Boga i nie mają Państwo prawa do odszkodowania. Jeśli zdarzy się to na szerszą skalę, na przykład zamknięcie lotniska ze względu na problem techniczny.
Brak nadwyczajnych okoliczności Jeśli można uniknąć opóźnienia i jeśli inne linie lotnicze będą mogły działać podczas strajku; Może istnieć możliwość dochodzenia roszczeń. Mają Państwo prawo do odszkodowania, jeśli niedogodności mogły zostać uniknięte przez linie lotnicze, na przykład przez prawidłowe czyszczenie drogi startowej. Jeśli można było tego uniknąć, na przykład łapiąc ptaki na pasie startowym, posiadając części zamienne.

Uwaga: Strajk można uznać za nadzwyczajną okoliczność, gdy wszystkie loty z tego lotniska są dotknięte tym samym problemem. Jeśli istnieje możliwość, że inne linie lotnicze mogłyby działać bez żadnego problemu, mogą się Państwo kwalifikować do odszkodowania.

KALKULATOR ODSZKODOWANIA ZA OPÓŹNIONY LOT
np. 15.08.2018

WYSOKOŚĆ OPŁATY ZA OPÓŹNIONY LOT

Wysokość odszkodowania za opóźniony lot zależy od liczby godzin, w których lot został opóźniony oraz odległość między lotniskiem odlotu a lotniskiem przylotu. Aby zakwalifikować się do odszkodowania, opóźnienie musi wynosić co najmniej 3 godziny, nawet 2 minuty lub 5 minut przed upływem 3 godzin nie podlega odszkodowaniu, tzn., jeśli opóźnienie to wynosi 2 godziny i 55 minut, nie można żądać odszkodowania.

Poniższa tabela pomoże Ci poznać odpowiednią kwotę odszkodowania

OPÓŹNIENIE PRZYBYCIA ODLEGŁOŚĆ ODSZKODOWANIE
Poniżej 2 godzin Każda odległość Nie
2 godziny - 59 min Każda odległość Nie
3 godziny lub więcej <= 1500 Km 250 €
3 godziny lub więcej 1500 ^ 3500 Km 400 €
4 godziny lub więcej * >= 3500 Km 600 €

* Mieliśmy wiele przypadków, w których otrzymaliśmy odszkodowanie od 3 godzin w górę, ale większość pozytywnie rozpatrzonych decyzji jest w sprawie 4 godzin i więcej.

JAK OBLICZAĆ ODLEGŁOŚĆ I CZAS DO WNIOSKU O ODSZKODOWANIE ZA PAŃSTWA OPÓŹNIONY LOT

Czas mierzy się od momentu, w którym pasażer może opuścić samolot lub otwierane są drzwi samolotu. Niektóre linie lotnicze próbują SIĘ usprawiedliwić, mówiąc pasażerom, że jest to czas uziemienia lub czas, kiedy koło samolotu uderzyło w pas startowy, Great Circle Mapper Tool. Chociaż odległość podróży może być mierzona przy użyciu narzędzia do mapowania okręgów. Mogą Państwo podać lotnisko odlotu i lotnisko przylotu, aby poznać odległość trasy lotu.

LOTY OPÓŹNIONE O WIĘCEJ NIŻ 5 GODZIN

Jeżeli opóźnienie przekracza 5 godzin, to zgodnie z rozporządzeniem EC 261/2004 przysługuje zwrot kosztów biletu lotniczego w ciągu 7 dni, który obejmuje nawet loty łączące (jeśli zarezerwowano na tym samym bilecie). Ponadto pasażerowi lotniczemu z UE przysługuje prawo do wnioskowania o odszkodowanie od linii lotniczych.

Oprócz odszkodowania linie lotnicze powinny dostarczyć swoim pasażerom następujące usługi w przypadku opóźnienia lotu:

1) przekąski i napoje
2) Powinien zapewnić dostęp do 2 rozmów telefonicznych i e-maili
3) Zakwaterowanie i miejsca noclegowe w hotelu i na lotnisku, jeśli pobyt okaże się konieczny.
4) Jeśli lot łączący zostanie opóźniony o więcej niż pięć godzin, to bilet powrotu do pierwotnego miejsca przeznaczenia, z którego pasażerowie rozpoczęli podróż lub alternatywny środek transportowy.

KALKULATOR ODSZKODOWANIA ZA OPÓŹNIONY LOT
np. 15.08.2018

Najczęściej zadawane pytania dotyczące opóźnionych lotów

Możesz wnioskować o odszkodowanie za opóźniony lot w 3 krokach. (pierwszy: złóż swój wniosek wpisując numer lotu i datę podróży w Kalkulatorze Wynagrodzenia za , Opóźnione Loty, wspomnij o przyczynie opóźnienia i wypełnij formularz zgłoszeniowy; drugi: Państwa przypadek zostanie zbadany przez naszych ekspertów ds. Odszkodowań w oparciu o naszą obszerną bazę danych; trzeci: jeśli odszkodowanie zostanie przyznane, kwota należności zostanie wpłacona bezpośrednio na konto bankowe). Mogą też Państwo złożyć wniosek za pomocą naszego bezpłatnego szablonu.
Mogą się państwo zdecydować na wnioskowanie z nami, ponieważ zatrudniamy fachowców dla Państwa i dzięki temu jesteśmy w stanie odzyskać Państwa pieniądze od linii lotniczych. Aby złożyć wniosek, muszą Państwo wpisać trasę podróży do formularza zgłoszeniowego i podpisać kontrakt, abyśmy mogli ubiegać się o odszkodowanie od linii lotniczych w Państwa imieniu. Mogą Państwo również wnioskować bezpośrednio do linii lotniczych, jeśli opóźnienie przekracza 3 godziny. Mają Państwo prawo do ubiegania się o odszkodowanie z tytułu opóźnienia lotu, ale jedynie, jeżeli nie wystąpiły nadzwyczajne okoliczności.
Prawa pasażera lotniczego w UE jasno wyjaśnia rozporządzenie EC 261/2004. Stanowi ono, że w przypadku opóźnienia lotu, odwołania lub odmowy przyjęcia na pokład, można wystąpić o odszkodowanie za niedogodności, które wystąpiły. Poznaj swoje prawa dotyczące opóźnień lotów europejskich..
Mogą Państwo złożyć wniosek o odszkodowanie w czasie do 6 lat w Wielkiej Brytanii (Wielka Brytania), do 3 lat w Polsce, Niemczech, Francji, Hiszpanii i Włoszech. Powiedzmy, że jeśli podróżowali Państwo 4 lata temu i lot został opóźniony o ponad 3 godziny, ale nie zdawali sobie Państwo sprawy z przysługujących praw do odszkodowań za opóźnione loty, nadal jest czas, aby taki wniosek złożyć. Wystarczy podać nam Państwa numer lotu i datę podróży,a my zajmiemy się Państwa sprawą i zwrócimy pieniądze na konto bankowe, jeśli linie lotnicze je nam wypłacą. Wystosuj swój wniosek poprzez nasz: Kalkulator odszkodowania za opóźniony lot
Należy wysłać wniosek bezpośrednio do danej linii lotniczej lub złożyć go na stronie naszego kalkulatora i z naszą pomocą uzyskać odszkodowanie.
Należy wysłać wniosek bezpośrednio do danej linii lotniczej lub złożyć go na stronie naszego kalkulatora i z naszą pomocą uzyskać odszkodowanie.
Jeżeli jesteście na lotnisku i Wasz samolot jest opóźnieniony ponad 2 godziny. Powinniście zgłosić się po vouchery na przekąski i posiłki. Przysługują Wam również dwa telefony, maile itp.. Jeżeli opóźnienie wyniesie ponad 3 godziny możecie ubiegać się nawet o 600 Euro. Należy zachować wszystkie dokumenty związane z lotem, warto zrobić też zdjęcie tablicy, na której widnieje informacja, że lot jest opóźniony.
Państwa lot jest uznany jako opóźniony, jeżeli czas oczekiwania wynosi więcej niż 2 godziny. Przede wszystkim należy się Państwu opieka na lotnisku. Linie lotnicze mają obowiązek zapewnić przekąski i posiłki. Przysługują również Państwu co najmniej 2 połączenia telefoniczne, teleks, faks lub e-mail. Jeśli właściwy czas wylotu wyniesie co najmniej jeden dzień po planowanym odlocie, linie lotnicze powinny zapewnić Państwu zakwaterowanie w hotelu oraz transport pomiędzy lotniskiem a hotelem. Jeśli opóźnienie wyniesie ponad 3 godziny mogą uzyskać Państwo nawet 600 Euro.
W internecie są dostępne wnioski o odszkdowanie. naszego bezpłatnego szablonu.
Aby obliczyć kwotę odszkodowania za opóźniony lot, należy zachować przydatne informacje o danym locie, takie jak numer lotu, datę lotu, przyczyny opóźnienia, informacje o pasażerze, faktyczny czas wylotu i rzeczywisty czas przylotu. Mogą Państwo skorzystać z naszego kalkulatora odszkodowania za opóźniony lot do obliczenia kwoty rekompensaty, o którą mogą Państwo wnioskować.
Mogą Państwo sprawdzić stan lotu na lotnisku przylotów, na którym wylądował lot. Jeśli chcą Państwo sprawdzić stan lotu online, mogą Państwo skorzystać ze strony Flight Status. Ułatwia ona śledzenie statusu lotów, wystarczy podać nazwę linii lotniczej (z kodem IATA) i numer lotu, aby poznać stan swojego lotu. Jeśli lot został opóźniony na lotnisku przylotu o więcej niż 3 godziny, mają Państwo prawo do żądania odszkodowania.
Rozporządzenie EC nr 261/2004 uprawnia pasażerów do otrzymania od linii lotniczych odszkodowań w wysokości 250/400/600 euro za niedogodności spowodowane opóźnieniami lotów lub odwołanym lotem lub jeśli pasażerom odmówiono wstępu na pokład ze względu na więcej rezerwacji niż (dostępnych miejsc.).
Jeśli odległość jaką Państwo przebyli wynosi do 1500 km, mają Państwo prawo do odszkodowania w wysokości 250 euro, 400 euro za odległość od 1500 km do 3500 km i 600 euro za odległość powyżej 3500 km, jednakże mogą się Państwo ubiegać o odszkodowanie jedynie, jeśli lot zostanie opóźniony i dotrze na lotnisko przylotu opóźniony o 3 godziny lub później.
Sprawdź kwotę, którą mogą Państwo żądać za opóźniony lot
Należy złożyć wniosek o odszkodowanie na stronie
naszego kalkulatora lub bezpośrednio wysłać go przewoźnika.
Wystarczy skorzystać z kalkulatra dostępnego na stronie
naszego kalkulatora. Trzeba tylko wpisać numer lotu i datę.
Kiedy lot jest opóźniony ponad 3 godziny i powodem nie są nazdwyczajne okoliczności, lista dostępna tutaj: Poznaj swoje prawa dotyczące opóźnień lotów europejskich. Trzeba tylko wpisać numer lotu i datę.
W zależności od dystansu możecie ubiegać się o odszkodowanie w wysokości 250 EUR (do 1.500km), 400 EUR (1.500km do 3.500km) lub 600 EUR (powyżej 3.500km).
Mogą Państwo ubiegać się o odszkodowanie samemu wysyłając wniosek do danego przewoźnika WZÓR WNIOSKU O ODSZKODOWANIE ZA OPÓŹNIONY LOT


JAK UBIEGAĆ SIĘ O ODSZKODOWANIE ZA OPÓŹNIONY LOT?

CZY NALEŻY SIĘ PAŃSTWU ODSZKODOWANIE ZA OPÓŹNIONY LOT

Rozporządzenie EC 261/2004 uprawnia do odszkodowania do 600 euro za opóźnienia lotu w momencie przybycia, jeśli wyjazd był

 • Z lotniska w UE (z europejską lub nieeuropejską linią lotniczą)

 • LUB

 • Z lotniska poza UE do lotniska UE operowany liniami lotniczymi akceptującymi zasady UE

PRZYPADEK 1: LOT DOLECIAŁ PÓŹNIEJ NIŻ BYŁ ZAPLANOWANY

i. Jeśli opóźnienie wynosiło 3 godziny lub więcej, a odległość podróży wynosiła 1500 km lub mniej, Mają Państwo prawo do otrzymania do 250 €. Na przykład za lot z Londynu do Madrytu, mogą Państwo zażądać odszkodowania w wysokości do 250 euro od linii lotniczych, z którą zarezerwowali Państwo bilet lotniczy.

ii. Jeśli opóźnienie wynosiło 3 godziny lub więcej, a odległość podróży wynosiła od 1501 km do 3500 km, mają Państwo prawo do otrzymania do 400 €. Np. Za lot z Paryża do Stambułu, mogą państwo wnioskować o odszkodowanie w wysokości do 400 euro od danego przewoźnika.

iii. Jeśli opóźnienie wynosiło co najmniej 4 godziny, a przebyta odległość przekracza 3500 km, mają Państwo prawo do odszkodowania w wysokości do 600 €. Np. Za lot z Frankfurtu do Pekina mogą się Państwo ubiegać o odszkodowanie w wysokości 600 euro od linii lotniczych, z którą zarezerwowali Państwo bilety.

flight arrivals

SĄ PAŃSTWO UPOWAŻNIENI DO OTRZYMANIA ODSZKODOWANIA ZA LOTY OPÓŹNIONE WIĘCEJ NIŻ 3 GODZINY

Flights Compensation Based On Distance

ODLEGŁOŚĆ KWOTA ODSZKODOWANIE
<= 1500 km 250 Euro
1500 km to 3500 400 Euro
>= 3500 km 600 Euro*

*Jeśli Państwa samolot wyleciał z lotniska w UE i przybył 3 godziny później na lotnisko poza UE, mogą Państwo otrzymać 600 euro od linii lotniczej, z którą Państwo podróżują.

Uwaga:kwota odszkodowania UE zależy od odległości podróży którą można zmierzyć za pomocą narzędzia do Great Circle Mapper Tool. Mogą Państwo ubiegać się o odszkodowanie od 250 do 600 euro od linii lotniczych za problemy spowodowane opóźnieniem lotu.

KALKULATOR ODSZKODOWANIA ZA OPÓŹNIONY LOT

PRZYPADEK 2: WYLOT ODBYŁ SIĘ PÓŹNIEJ NIŻ PLANOWANO

i. Jeśli opóźnienie wynosi 2 godziny lub więcej, a odległość podróży wynosi 1500 km lub mniej,,
      LUB
ii. Jeśli opóźnienie wynosi 3 godziny lub więcej, a odległość podróży wynosi od 1501 km do 3500km (loty wewnątrzwspólnotowe)
      LUB
iii. Jeśli opóźnienie wynosi co najmniej 4 godziny, a odległość lotu przekracza 3500 km
Linie lotnicze muszą oferować pasażerom lotniczym bezpłatne posiłki i przekąski w rozsądnym czasie oczekiwania, 2 rozmowy telefoniczne, wysyłanie e-maili lub faksów.

iv. W przypadku lotów opóźnionych o ponad 5 godzin
Linie lotnicze muszą zwrócić Państwu koszt biletów w ciągu 7 dni, jeśli nie chcą Państwo podróżować. Jeśli mają Państwo połączenia międzylotnicze, mogą Państwo zażądać zwrotu kosztów za część podróży, która się nie odbyła, i otrzymać lot powrotny lub środek transportu do pierwotnego miejsca wylotu.
Więcej informacji na temat: Jak uzyskać odszkodowanie za lot opóźniony przez 5 godzin?

v. Jeśli lot zostanie opóźniony o następny dzień lub dłużej, a pobyt staje się konieczny
Linie lotnicze muszą zaoferować Państwu zakwaterowanie w hotelu, oraz transport, który zabierze Państwa z lotniska do hotelu i z powrotem na lotnisko.

JAK MOŻNA UBIEGAĆ SIĘ O ODSZKODOWANIE ZA ODWOŁANY LOT?

Zazwyczaj jest to bardzo prosty proces, jeżeli składają Państwo wniosek za pomocą "Claim Flights". Wystarczy podać szczegóły lotu, takie jak numer lotu i datę podróży za pomocą naszego kalkulatora odszkodowań za. opóźnione loty. Ponadto muszą Państwo podać powód opóźnienia, odwołania lub odmowy przyjęcia na pokład. W ciągu 3 minut mogą mieć Państwo pewność, czy linie lotnicze są Państwu winne odszkodowanie. Jeżeli mieli Państwo współpasażerów, możecie Państwo dodać ich dane osobowe i podpisać cyfrowo wniosek o odszkodowanie, o które możemy postarać się w Państwa imieniu.

CLAIM FLIGHTS 3 KROKI UBIEGANIA SIĘ O ODSZKODOWANIE

Krok 1
Wnieś wniosek

Wprowadź numer lotu i datę, aby sprawdzić możliwość odszkodowania

Po mniej niż 3 minutach będą Państwo mogli wprowadzić wszystkie niezbędne dane i zamknąć proces podpisem cyfrowym.

Krok 2
Pozwól nam pracować

Twoja sprawa zostanie zbadana w oparciu o naszą obszerną bazę danych, a nasz ekspert załatwi wszystko we właściwym miejscu.

Zajmiemy się Państwa wnioskiem

Krok 3
Dostać zapłatę

Kwota należności zostanie wpłacona bezpośrednio na konto bankowe.

Na żądanie wyślemy Państwu fakturę cyfrową .pdf.

DLACZEGO POWINNI PAŃSTWO WYBRAĆ CLAIM FLIGHTS

Claim Flights pracują w oparciu o zasadę "Brak wygranej brak opłat", co oznacza, że ​​pasażerowie nie muszą płacić żadnych opłat za korzystanie z naszej usługi, dopóki nie uda nam się uzyskać dla nich należnego odszkodowania od linii lotniczych. Mamy specjalistyczny zespół, który ma dostęp do wszystkich wymaganych informacji dotyczących lotu pasażera i który zrobi wszystko, aby uzyskać odszkodowanie. Wystarczy, że podadzą nam Państwo szczegóły lotu i poproszę nas o wnioskowanie w Państwa imieniu. Pobieramy mniej pieniędzy niż inne firmy i mamy udokumentowaną historię uzyskania odszkodowań od linii lotniczych dla naszych klientów, co uczyniło ich bardzo szczęśliwymi. Dodatkowo, podczas gdy jesteśmy w trakcie ubiegania się o odszkodowanie od linii lotniczych, zapewniamy, że klienci są na bieżąco informowani o sytuacji.

JAK OBLICZYĆ DOKŁADNĄ WARTOŚĆ ODSZKODOWANIA ZA PAŃSTWA OPÓŹNIONY LOT?

Proste, wystarczy wpisać numer i datę lotu do kalkulatora odszkodowań za opóźniony lot, a będą mogli Państwo bezpłatnie sprawdzić kwotę odszkodowania należną od linii lotniczych.

KALKULATOR ODSZKODOWANIA ZA OPÓŹNIONY LOT
np. 15.08.2018

Najczęściej zadawane pytania dotyczące odwołanych lotów

Jeśli lot został zarezerwowany dla jednego numeru lotu (np. BA 234), ale ostatni lotniczy ma inny numer lotu (na przykład BA 543). Nawet jeśli ten drugi lot odlatuje i przybywa w zaplanowanym czasie, zalicza się go do odwołanego. Ogólnie rzecz ujmując, można otrzymać odszkodowanie za opóźnione loty od 2 godzin, ale przy krótkich opóźnieniach kwota może zostać obniżona o 50%. Maksymalna rekompensata wynosi 600 euro za odwołany lot.
Mogą Państwo użyć naszego Kalkulatora odszkodowań za odwołany lot, aby poznać kwotę, o jaką mogą Państwo wnioskować za anulowany lot i wypełnić formularz zgłoszeniowy, aby złożyć skargę o odwołanie lotu i zażądać odszkodowania.
Kalkulator odszkodowania za odwołany lot
Jest powiedziane, że lot został odwołany, jeśli lot, na który zarezerwowali Państwo bilet, nie odleci o zaplanowanym czasie. Mogą Państwo ubiegać się o odszkodowanie za odwołane loty, jeśli linie lotnicze nie powiadomiły Państwa o zaistniałej sytuacji przed upływem 7 dni. Jeśli otrzymali Państwo informacje od 7 dni do 14 dni wcześniej, odszkodowanie zostanie obniżone o 50%. Chociaż nie można żądać odszkodowania za odwołanie lotów, jeśli zostali poinformowani Państwo o odwołanym locie przed upływem 14 dni. Mogą nadal Państwo poprosić o zwrot kosztów biletu od linii lotniczych za odwołany lot.
Ponownie zaplanowany lot, który zaplanowano w określonym czasie, na przykład, wylot 5 czerwca 2016 r., został ponownie zaplanowany na wylot 3 czerwca 2016 r. Ogólna reguła dotycząca ponownie zaplanowanych lotów polega na tym, iż 7 dni przed odlotem prawdziwego lotu linie lotnicze muszą zapłacić pełne odszkodowanie, natomiast odszkodowanie może być zredukowane do 50%, jeśli linie lotnicze poinformują Państwa o tym w przedziale 7-14 dni przed datą wylotu. Odszkodowanie nie należy się wcale, jeżeli informację taką linie lotnicze wystosują więcej niż 14 dni wcześniej.
Mają Państwo prawo do odszkodowania za odwołany lot zgodnie z rozporządzeniem EC 261/2004, jeśli nie otrzymali Państwo informacji o odwołaniu lotu 7 dni przed datą wylotu. Więcej: anulowane prawa do lotu
Mogą ubiegać się Państwo o odszkodowanie za anulowany lot od 125 € do 600 € w oparciu o ponowny czas przylotu lotu zgodnie z rozporządzeniem EC 261/2004. Ogólnie rzecz biorąc, odszkodowanie za opóźniony lot lub za odwołany lot może zostać wypłacone, jeżeli linie lotnicze nie poinformowały pasażerów na 7 dni przed odwołaniem lotów. Pomimo to kwota odszkodowania może zostać obniżona do 50%, jeśli poinformowano Państwa o odwołanym locie od 7 do 14 dni od daty zaplanowanego lotu.

JAK UBIEGAĆ SIĘ O ODSZKODOWANIE ZA ANULOWANY LOT?

CZY MOGĄ PAŃSTWO UBIEGAĆ SIĘ O ODSZKODOWANIE ZA ODWOŁANY LOT

Jeśli mieliby Państwo swój lot z lotniska w UE (dowolnymi liniami lotniczymi europejskimi lub pozaeuropejskim) lub z lotniska spoza UE do portu lotniczego UE za pośrednictwem linii lotniczych UE, mogą się Państwo ubiegać o odszkodowanie za odwołanie lotu do 600 euro zgodnie z rozporządzeniem EC 261/2004.

PRZYPADEK 1: ZOSTALI PAŃSTWO POINFORMOWANI O ODWOŁANIU LOTU MNIEJ NIŻ 7DNI PRZED ZAPLANOWANYM ODLOTEM

 • Jeśli lot został odwołany i zostało zaproponowane przekierowanie lotu i wylot przekierowanego lotu był 1 godzinę przed planowanym wylotem, a przylot był 2 godziny później niż zaplanowany czas przylotu, mogą Państwo otrzymać odszkodowanie w wysokości 125 € na odległości mniejszej lub równej 1500 km. Jeśli opóźnienie to przekracza 2 godziny, mogą Państwo żądać odszkodowania w wysokości 250 €.
 • Jeśli lot został odwołany i zostało zaproponowane przekierowanie lotu i wylot przekierowanego lotu odbył się 1 godzinę przed planowanym wylotem a czas przylotu był 3 godziny później niż zaplanowany czas przylotu, mogą Państwo otrzymać odszkodowanie w wysokości 200 € za odległość między 1501 Km do 3500 km. Jeśli opóźnienie to przekracza 3 godziny, mają prawo do otrzymania rekompensaty w wysokości do 400 EUR.
 • Jeśli lot został odwołany i zostało zaproponowane przekierowanie lotu i wylot przekierowanego lotu odbył się 1 godzinę przed planowanym wylotem a czas przylotu był 4 godziny później niż zaplanowany czas przylotu, mogą Państwo otrzymać odszkodowanie w wysokości 300 € na odległości większej niż 3500 km. Jeśli opóźnienie trwało dłużej niż 4 godziny, mogą się Państwo ubiegać o odszkodowanie w wysokości 600 EUR od linii lotniczych zgodnie z zasadami UE 261/2004.

Mogą Państwo sprawdzić odległość trasy lotu za pomocą kalkulatora odległości okrężnej.

PRZYPADEK 2: ZOSTALI PAŃSTWO POINFORMOWANI O ANULOWANIU LOTU OD 7 DO 14 DNI PAŃSTWA ODLOTEM

 • Jeśli lot został odwołany i zostało zaproponowane przekierowanie lotu i wylot przekierowanego lotu odbył się 2 godziny przed planowanym wylotem a czas przylotu był 2 godziny później niż zaplanowany czas przylotu, mogą Państwo otrzymać odszkodowanie w wysokości 125 €. Jeśli opóźnienie to przekracza 4 godziny, mogą Państwo żądać odszkodowania w wysokości 250 euro na odległości mniejszej lub równej 1500 km.
 • Jeśli lot został odwołany i zostało zaproponowane przekierowanie lotu i wylot przekierowanego lotu odbył się 2 godziny przed planowanym wylotem a czas przylotu był 3 godziny później niż zaplanowany czas przylotu, mogą Państwo otrzymać odszkodowanie w wysokości 200 €. Jeśli opóźnienie to przekracza 4 godziny, a odległość podróży wynosi od 1501 do 3500 km, mają Państwo prawo do odszkodowania w wysokości do 400 EUR.
 • Jeśli lot został odwołany i zostało zaproponowane przekierowanie lotu i wylot przekierowanego lotu odbył się 2 godziny przed planowanym wylotem a czas przylotu był 3 godziny później niż zaplanowany czas przylotu, mogą Państwo otrzymać odszkodowanie w wysokości 300 €. Jeśli opóźnienie to przekracza 4 godziny, a odległość podróży przekracza 3500 km, mogą się Państwo ubiegać się o odszkodowanie w wysokości 600 EUR od linii lotniczych w ramach zasad UE 261/2004.

PRZYPADEK 3: ZOSTALI PAŃSTWO POINFORMOWANI O ODWOŁANYM LOCIE 14 DNI PRZED PLANOWANYM WYLOTEM

 • Mają Państwo prawo zażądać zwrotu kosztów, a w ciągu 7 dni otrzymać ich pełny zwrot , jeśli nowy czas przylotu był znacznie inny niż zaplanowany lot, na który zarezerwowali Państwo bilet.
 • Nie można żądać odszkodowania zgodnie z zasadą EC 261/2004, jeśli zostały poinformowani zostali Państwo 14 dni wcześniej.
KALKULATOR ODSZKODOWANIA ZA OPÓŹNIONY LOT
np. 15.08.2018

WIECEJ WIADOMOSCI W KWESTII WNIOSKOWANIA O ODSZKODOWANIE ZA OPÓZNIONE LOTY:

Powiedzmy, ze jesli podrózowali Panstwo z Lufthansa z lotniska w Berlinie Tegel (lub gdziekolwiek indziej na terenie UE lub spoza UE) na lotnisko Madryt Barajas (lub gdziekolwiek indziej w kraju UE), a lot zostal opózniony i przylot odbyl sie po 3 godzinach lub pózniej, moga sie Panstwo ubiegac o odszkodowanie na mocy rozporzadzenia EC 261/2004. Regula UE 261 pozwala na wnioskowanie o odszkodowanie w wysokosci 600 € od Lufthansa Airlines. Czytaj wiecej na temat opóznien lotów w Lufthansie
Rozporządzenie EC 261/2004 Europejskich praw pasażerów lotniczych umożliwiają roszczenie odszkodowania za loty British Airways, które są opóźnione o co najmniej trzy godziny w momencie przylotu. Prawa pasażera w UE mogą być stosowane w odniesieniu do wszystkich lotów z BA opóźnionych w ciągu ostatnich 6 lat. A kwota roszczenia może wynosić do 600 € w zależności od odległości lotu. Mogą Państwo zażądać odszkodowania w związku z opóźnieniem lotów operowanych przez British Airways.
Jeśli Państwa lot z Thomas Cook został opóźniony, Prawa Pasażerów Lotniczych (Rozporządzenie EC 261/2004) daje Państwu prawo do odszkodowania do 600 Euro za opóźniony lub odwołany lot (opóźnienie musi być co najmniej 3 godzinne), nawet jeśli Państwa lot będzie opóźniony 2 godziny przy wylocie mają Państwo prawo do jedzenia, wykonywania telefonów, e-maili, itd. Z nami mogą Państw prawo wnioskować o odszkodowanie za opóźniony lot z Thomas Cook tylko w 3 minuty. Muszą Państwo nam podać dane lotu w naszym Kalkulatorze Odszkodowania, wypełnić wniosek i przypisać nam sprawę, abyśmy mogli zająć się resztą.
Jeśli Państwa wakacyjny lot z Barcelony - Lotniska El Prat do Orlando Sanford Internaional Airport (USA) został opóźniony o 3 godziny lub więcej, mają Państwo prawo do odszkodowania za opóźnienie do maksymalnej sumy 600 Euro według Rozporządzenia EC 261/2004. Wszystko, co potrzebują Państwo to podstawowe dane lotu. Proszę wypełnić wniosek już teraz i otrzymać odszkodowanie od linii lotniczej.
Aby ubiegać się o odszkodowanie za opóźnienia easyjet, wystarczy podać nam numer lotu samolotu easyjet, datę podróży oraz przyczynę opóźnienia lub odwołania przez nasz Kalkulator odszkodowań. Rozporządzenie EC 261/2004 uprawnia do zadania odszkodowania do maksymalnej kwoty 600 EUR, jeżeli czas opóźnienia przekracza 3 godziny. Możecie Państwo zażądać teraz odszkodowanie za opóźnienie lotu z easyjet
Jeśli podróżowali Państwo z Ryanair a lot został opóźniony o co najmniej 3 godziny, niezależnie od miejsca Państwa przylotu, mogą się Państwo ubiegać o odszkodowanie w wysokości do 600 EUR, zgodnie z zasadą UE 261 w zależności od długości (odległości podróży) oraz czasu opóźnienia, który powinien wynosić co najmniej 3 godziny, aby ubiegać się o odszkodowanie za opóźnienia lub odwołania lotu. Rozporządzenie EC informuje również, że należy zapewnić bezpłatną żywność, możliwość wykonania telefonu i kontaktu za pośrednictwem poczty elektronicznej, jeśli loty są opóźnione o co najmniej 2 godziny na lotnisku wylotowym. Mogą Państwo dowiedzieć się więcej na temat wnioskowania o odszkodowanie za opóźnienie lotu Ryanair.
Rozporządzenie EC nr 261/2004 z 2004 r., Przekazane w 2005 r. umożliwia pasażerom linii lotniczych Air France żadanie odszkodowania za loty Air France opóźnione o 3 godziny lub dłużej. Zasada UE 261 może mieć zastosowanie do wszystkich pasażerów Air France podróżujących w ciągu ostatnich 6 lat w Wielkiej Brytanii, natomiast w przypadku innych państw członkowskich UE pasażerowie mogą ubiegać się o odszkodowanie w okresie do trzech lat. Odszkodowanie Air France może wynosić do 600 € w zależności od odległości. Możecie Państwo zażądać teraz odszkodowania za opóźniony / anulowany lot Air France.
Powiedzmy, że Państwa lot z Turkish Airlines z Amsterdamu, lotniska Schiphol (AMS), Holandia do Montreal- Pierre Elliott Trudea (YUL), Kanada został opóźniony o 3 godziny lub dłużej. Według Prawa pasażera UE (Rozporządzenie EC 261/2004) mogą Państwo domagać się odszkodowania do nawet 600 Euro. Pasażerowie Turkish Airlines mogą otrzymać odszkodowanie za wszystkie loty z krajów UE do UE lub krajów poza UE oraz z poza UE do krajów UE, gdyż jest to linia lotnicza regulowana przez UE. Wszystko, co potrzebują Państwo to dane lotu Turkish Airlines. Mogą Państwo wypełnić wniosek o odszkodowanie od Turkish Alirlines.
Rozporządzenie EC 261 z 2004 r. pozwala na odszkodowanie w wysokości 600 euro w zależności od odległości i liczby godzin opóźnienia przylotu Air Berlin (czas opóźnienia wynosi co najmniej 3 godziny). Reguła UE 261 stanowi również, ze linia lotnicza musi dostarczyć pasażerom lotniczym bezpłatną żywność, łączność za pośrednictwem połączeń i e-maili, zakwaterowanie w hotelu (jeśli jest to konieczne), itp., jeżeli lot jest opóźniony o co najmniej 2 godzin. Proszę sprawdzić, czy mogą Państwo ubiegać się o odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot z Air Berlin.
Jesli podróżowali Państwo z Wizz Air i lot zostal opózniony o 3 godziny lub wiecej w momencie przybycia, mogą Państwo żądać odszkodowania maksymalnie 600 euro zgodnie z rozporzadzeniem UE 261/2004. Reguła UE mówi również, że linie lotnicze powinny zapewnić bezpłatny posiłek, 2 rozmowy telefoniczne i wysłanie e-maila jeśli lot jest opóźniony o co najmniej 2 godziny. Odszkodowanie za opóznienia / odwolania lotów Wizz Air..
Dzięki nam wypełnienie wniosku o odszkodowanie od Finnair za lot z 3 godzinnym lub dłuższym opóźnieniem jest proste. Wystarczy, że dadzą nam Państwo numer lotu oraz datę i za darmo mogą Państwo sprawdzić ile odszkodowania należy się od Finnair. Mogą Państwo wypełnić wniosek i podpisać cyfrowe dokumenty przypisując sprawę nam, abyśmy w Państwa imieniu ubiegali się o odszkodowanie od Finnair Airline. Rozporządzenie EC 261/ 2004 pozwala Państwu na odszkodowanie do maksymalnej kwoty 600 Euro. Proszę wypełnić wniosek za opóźniony lot już teraz.
Rozporządzenie EC 261/2004 pozwala Państwu na wnioskowanie o odszkodowanie za loty opóźnione o 3 godziny lub dłużej. Maksymalna kwota jaką można otrzymać w formie odszkodowania to 600 Euro, jeśli opóźnienie jest na przylocie. Prawo UE zaznacza, że linia lotnicza powinna zapewnić Państwu jedzenie, dostęp do telefonów oraz e-maili na loty z opóźnieniem 2 godzinnym lub dłuższym na wylocie. Proszę wypełnić wniosek o odszkodowanie od Flybe już teraz.
Państwa lot z Iberia Airlines z Madrytu - Lotnisko Barajas (MAD), Hiszpania to Miami International Airport (MIA), Stany Zjednoczone został opóźniony o 3 godziny lub dłużej. Według Rozporządzenia EC 261/2004, mają Państwo prawo do odszkodowania do nawet 600 Euro. Aby zająć się sprawą potrzebują Państwo tylko podstawowe dane lotu. Więcej o wnioskowaniu o odszkodowanie od Iberia Airlines.
Rozporządzenie EC 261/2004 wydane w 2005 roku pozwala Państwu na żądanie odszkodowania za opóźniony lot o ponad 3 godziny. Rozporządzenie UE 261 tyczy się wszystkich opóźnionych lotów Vueling Airlines w ostatnich sześciu latach. Suma odszkodowania maksymalnie może wynosić 600 Euro w zależności od dystansu podróży. Możecie Państwo wypełnić wniosek o odszkodowanie za opóźniony lub anulowany lot od Vueling Compensation.
Rozporządzenie EC zezwala na odszkodowanie w wysokości 600 euro, w zależności od odległości lotu i liczby godzin opóźnienia. Mogą Państwo zażądać odszkodowania za opóźnione lub odwołane loty w KLM. Prawo UE mówi również, ze linie lotnicze muszą zapewnić Państwu bezpłatne jedzenie, łączność za pośrednictwem połączeń i wiadomości e-mail, zakwaterowanie w hotelu, itp., Gdy ich lot został opóźniony o ponad 2 godziny lub dłużej poza planowany czas odlotu.
Wnioskowanie o odszkodowanie za opóźnienie 3 godzinne lub dłuższe od SunExpress jest proste. Wystarczy, że podadzą nam Państwo dane swojego lotu. Rozporządzenie EC 261/2004 pozwala Państwu na odszkodowanie do maksymalnie 600 Euro. Możecie Państwo wypełnić wniosek o odszkodowanie od SunExpress.
Rozporządzenie EC 261/2004 pozwala Państwu na odszkodowanie do maksymalnie 600 Euro za loty opóźnione o 3 godziny lub więcej. Prawo UE zapewnia również, że linia lotnicza powinna zapewnić Państwu potrzebne rzeczy jak jedzenie, napoje, miejsce w hotelu, itd jeśli lot jest opóźniony przy wylocie. Jeśli linia tego nie zrobi, zawsze mogą Państwo wnioskować o odszkodowanie. Więcej o odszkodowaniu od Monarch Airlines.
Jeśli podróżowali Państwo z Brussels Airlines i lot został opóźniony o 3 godziny lub więcej mogą Państwo wnioskować o odszkodowanie do 600 Euro. Prawo UE zapewnia, że należy się Państwu również jedzenie, wykonywanie telefonów, kontakt przez e-maila jeśli lot został opóźniony o 2 godziny lub więcej. Mogą Państwo wnioskować o odszkodowanie od Brussels Airlines.

 

ZASADA UE 261 DODATKOWO DOPUSZCZA UBIEGANIE SIE O ODSZKODOWANIE W RAMACH PAKIETÓW TURYSTYCZNYCH

Rozporządzenie Unii Europejskiej EC nr 261/2004 zapewnia ochronę pakietów turystycznych, pakietów podróży, pakietów wakacyjnych i pakietów urlopowych. Dotyczy wszystkich pakietów zakupionych w państwach członkowskich UE, nawet, jeśli podróż odbywa się w miejscu poza terytorium Unii Europejskiej.

W planie podróży należy wyraźnie wskazać cele podróży, trasę i środek transportu. Dane te są wiążące dla organizatora wycieczki. Przed wyjazdem, organizator podróży powinien poinformować Państwa w formie pisemnej o czasie i miejscach na przystanki i połączeniach lotniczych.

Operator wycieczki ponosi wyłączną odpowiedzialność za wszelkie naruszenia jej warunków. Linie lotnicze mogą zmienić cenę, jeśli jest wyrażona w warunkach. Organizator wycieczki działa w imieniu pasażera ubiegając się o odszkodowanie od linii lotniczych za opóźnienie, odwołanie lub zmianę trasy lub jeśli odmówiono wstępu na pokład.

Państwa organizator wycieczki powinien poprosić o zwrot kosztów, a w ciągu 7 dni powinni Państwo otrzymać pełny zwrot kosztów biletu w gotówce, czeku lub przelewu bankowym. Lub powinni Państwo zostać skierowani ponownie do miejsca docelowego z najwcześniejszym dostępnym lotem lub według wygody podróży, linie lotnicze powinny zorganizować lot dla Państwa.