KALKULATOR ODSZKODOWANIA ZA OPÓŹNIONY LOT
Powinieneś otrzymać do 600e za osobę. Sprawdź wysokość twojego odszkodowania poprzez wpisanie numeru lotu i daty.
np. 18.08.2017

Air Berlin Odszkodowanie za opóźniony lot

Air Berlin (Kod IATA : AB) Odszkodowanie za lot do 600€, jeżeli

 1. Lot jest opóźniony na miejscu przylotu o 3 godziny
 2. Lot został odwołany bez wcześniejszego uprzedzenia
 3. Wejście na pokład zostało odmówione ze względu na więcej sprzedanych biletów niż miejsc na pokładzie

Ustawa WE 261/2004 dotycząca Pasażerów linii lotniczych UE uprawnia pasażerów do ubiegania się o odszkodowanie za opóźnione loty, odwołane loty i odmowę wejścia na pokład

Ubiegaj się o odszkodowanie do 600€

Sprawdź bezpłatnie

Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie od Air Berlin?

Mogą Państwo ubiegać się o odszkodowanie finansowe od Air Berlin w następujących sytuacjach:

 • Jeśli zarezerwowali Państwo bilet lotniczy Air Berlin i samolot wyleciał z Europy, tj. Polski, Niemiec, Słowacji, Czech, Węgier, Rumunii, Wielkiej Brytanii lub innego kraju Unii Europejskiej (UE)
 • Jeśli zarezerwowali Państwo bilet lotniczy dowolnej linii lotniczej zarejestrowanej w UE, z wylotem z dowolnego kraju i przylotem do jednego państw członkowskich UE
 • Jeśli lot został opóźniony lub odwołany z winy przewoźnika lotniczego

Nie otrzymają Państwo żadnego odszkodowania, jeśli lot został opóźniony lub odwołany ze względu na wyjątkowe okoliczności.

Air Berlin (AB) Ostatnio opóźnione / odwołane loty (numer lotu, data, lotnisko wylotu i lotnisko przylotu)

W poniższej tabeli można znaleźć ostatnio opóźnione lub odwołane loty Air Berlin, jeśli którykolwiek z nich jest Państwa lotem, mogą się Państwo ubiegać o odszkodowanie. Mogą Państwo kliknąć link "Formularz zgłoszeniowy" i wypełnić formularz, a nasz zespół ekspertów ds. odszkodowań zajmie się wnioskami o odszkodowanie od linii lotniczych w Państwa imieniu.

NUMER LOTU DATA Z DO WZÓR WNIOSKU
Air Berlin
AB8297

12 July 2017

Paris - CDG Berlin - TXL wniosek o odszkodowanie
Air Berlin
AB603

12 July 2017

Lisbon - LIS Cologne - CGN wniosek o odszkodowanie
Air Berlin
AB968

11 July 2017

Cologne - CGN Split - SPU wniosek o odszkodowanie
Air Berlin
AB968

11 July 2017

Cologne - CGN Split - SPU wniosek o odszkodowanie
Air Berlin
AB79

11 July 2017

Leipzig/Halle - LEJ Cologne - CGN wniosek o odszkodowanie
Air Berlin
AB79

11 July 2017

Leipzig/Halle - LEJ Cologne - CGN wniosek o odszkodowanie
Air Berlin
AB79

11 July 2017

Leipzig/Halle - LEJ Cologne - CGN wniosek o odszkodowanie
Air Berlin
AB1752

11 July 2017

Munich - MUC London - STN wniosek o odszkodowanie
Air Berlin
AB1739

10 July 2017

Split - SPU Munich - MUC wniosek o odszkodowanie
Air Berlin
AB1739

10 July 2017

Split - SPU Munich - MUC wniosek o odszkodowanie

Rozwiązaliśmy już wiele przypadków związanych z opóźnionymi lotami dla naszych klientów, którzy są z nas zadowoleni. Zobacz, co nasi klienci on nas sądzą:

Sprawdź sprawę opóźnionego lotu z nami za darmo

Jeśli nie znaleźli Państwo swojego lotu w powyższej tabeli, proszę skorzystać z naszego bezpłatnego "Kalkulatora Odszkodowań". Aby dowiedzieć się, jaką kwotę można zażądać od linii lotniczych, wystarczy podać numer lotu i datę podróży i sprawdzić kwotę odszkodowania, jaką linie lotnicze są Państwu winne.

3 proste kroki do ubiegania się o odszkodowanie finansowe

 1. Wprowadź numer i datę lotu
 2. Wypełnij Formularz o odszkodowanie i upoważnij nas do zajęcia się Państwa sprawą
 3. Usiądź i zrelaksuj się, my wykonamy za Państwa całą pracę

AIR BERLIN

Air Berlin jest drugim co do wielkości przewoźnikiem lotniczym w Niemczech, zaraz po Lufthansie. Są to również dziewiąte największe linie lotnicze w Europie pod względem podróżujących pasażerów. Jest to ogromna linia lotnicza posiadająca około 8700 pracowników. Ich światowej klasy samoloty zapewniają pasażerom luksus i komfort podczas lotów. Air Berlin świadczy usługi corocznie dla ponad 30 milionów pasażerów lotniczych, którzy podróżują do licznych miejsc. Air Berlin został założony w 1978 roku jako spółka w 100% zależna od Lelco, obsługująca loty czarterowe z lotniska Berlin Tegel w imieniu niemieckich operatorów turystycznych.

Linia lotnicza Air Berlin rozpoczęła swoją działalność 28 kwietnia 1979 r., kiedy dokonano pierwszego lotu z lotniska Berlin-Tegel do Palma de Mallorca. Zaplanowane zostały również loty długodystansowe do Zachodniego Berlina-Brukseli-Florydy. Następnie powoli linie lotnicze zaczęła się rozwijać się. Linie lotnicze Air Berlin powiększyły się znacznie w 1999 roku po zamówieniu 10 Boeingów 737-800, mając już w posiadaniu 12 takich samych samolotów. W roku 2012 Air Berlin dołączył do OneWorld, globalnego sojuszu linii lotniczych i w tym samym czasie wprowadził status Platinum w ramach programu dla często latających pasażerów, znanego jako Topbonus. Huby linii lotniczej Air Berlin znajdują się na lotnisku w Berlinie Tegel i na lotnisku w Düsseldorfie. Air Berlin PLC & Co. Luftverkehrs KG jest firmą macierzystą linii lotniczych Air Berlin.

SPÓŁKI ZALEŻNE AIR BERLIN

Linie lotnicze Air Berlin posiadają wiele linii pomocniczych, w tym Belair, który jest oparty na lotnisku w Zurychu i jest szwajcarską linią lotniczą. Niki jest austriacką tanią linią lotniczą opierającą się na międzynarodowym lotnisku w Wiedniu w Schwechat w Austrii i obsługuje głównie loty regularne do europejskich miast i miejsc przeznaczenia rekreacyjnego oraz czarterowe loty do miejsc rekreacyjnych. Niki została nazwana przez właściciela Niki Lauda i rozpoczęła działalność 28 listopada 2003 r., po przejęciu linii lotniczych z Aero Llyod Austria. Niki połączyła się z Air Berlin w roku 2011 i jest tanimi liniami lotniczymi. LGW, znany również jako Luftfahrtgesellschaft Walter to regionalne linie lotnicze założone w 1980 roku i używane do obsługi lotów krajowych.

UMOWY CODESHARE AIR BERLIN

Linia lotnicza air Berlin ma umowy codeshare z wieloma liniami lotniczymi, w których jedna z linii lotniczych może używać ich nazwy jako swojej własnej. Głównymi liniami lotniczymi, z którymi współpracuje Air Berlin, są: Alitalia, Air Baltic, Air Serbia, American Airlines, Bangkok Airways, British Airways, Cathay Pacific, Etihad Airways, Finnair, Japan Airlines, Flybe, Iberia, Jet Airways, Malezja Linie lotnicze, Pegasus Airlines, Royal Jordanian Airline i Virgin Australia.

FLOTY I KIERUNKI AIR BERLIN

Air Berlin prowadzi obszerny wachlarz lotów średnio budżetowych do Stanów Zjednoczonych, Karaibów, regionu Morza Śródziemnego, Wysp Kanaryjskich, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, z łączną liczbą 150 miejsc docelowych w 40 krajach.

NAJBARDZIEJ POPULARNE KIERUNKI OPEROWANE PRZEZ AIR BERLIN

KRAJ MIAST/MIASTA
Niemcy Berlin, Cologne / Bonn, Drezno, Dusseldorf, Frankfurt, Hamburg, Hanower, Karlsruhe / Baden-Baden, Lipsk / Halle, Monachium, Munster / Osnabruck, Norymberga, Paderborn / Lippstadt, Saarbrucken, Stuttgart, Westerland
Hiszpania Alicante, Arrecife, Barcelona, ​​Fuerteventura, Las Palmas de Gran Canaria, Madryt, Malaga, Minorka, Palma de Mallorca, Santa Cruz de la Palma, Teneryfa
Włochy Bari, Brindisi, Katania, Florencja, Mediolan (Linate Airport), Neapol, Olbia, Rzym, Wenecja
Portugalia Faro, Funchal, Ponta Delgada, Wyspa Terceira
Austria Graz, Salzburg, Wiedeń
Szwecja Göteborg, Sztokholm
Dania Billund, Kopenhaga
Polska Kraków, Warszawa
Szwajcaria Bazylea, Zurych
Francja Ładne, Paryż
Rumunia Bukareszt
Finlandia Helsinki
Węgry Budapeszt
Serbia Belgrad
Republika Czeska Praga
Turcja Antalya
Bułgaria Sofia

KIERUNKI MIĘDZYNARODOWE AIR BERLIN

KRAJ MIASTO/MIASTA
Stany Zjednoczone Boston, Fort Myers (lotnisko na Floridzie), Los Angeles, Miami, Nowy Jork (lotnisko JFK), San Francisco
Egipt Hurghada, Marsa Alam, Szarm el-Szejk
Republika Dominikany Puerto Plata, Punta Cana
Maroko Agadir, Marrakesz
Kuba Hawana, Varadero
Curacao Willemstad
Zjednoczone Emiraty Arabskie Abu Dabi
Izrael Tel Awiw
Tunezja Enfidha
Meksyk Cancun

USŁUGI I NAGRODY LINII LOTNICZYCH AIR BERLIN

Air Berlin to "średnio kosztowa linia lotnicza", zapewnia bezpłatne przekąski i napoje na pokładzie, a także magazyny i gazety dla pasażerów lotniczych. W przypadku lotów długodystansowych Air Berlin oferuje pełne, bezpłatne, gorące posiłki. Mimo, że filia Niki w Air Berlin jest często określana jako "tanie" linie lotnicze, ale zapewnia dobrą obsługę, taką jak bezpłatne przekąski, gazety i dodatki bagażowe. Oferuje on kanapkę lub zimną przekąskę, napoje bezalkoholowe, herbatę i kawę na wszystkich krótkich dystansach, a także na czarterowych trasach do Grecji, Tunezji i Turcji. Na lotach czarterowych na Wyspy Kanaryjskie i do Egiptu wszyscy pasażerowie mają ciepłą przekąskę. Ponadto przed lotem można zamówić wyśmienite potrawy z firmy Demel. Istnieje również możliwość zakupu usług na pokładzie.

Linia lotnicza Air Berlin zdobyła nagrodę "Mercury Award" w kategorii "On Board Service". "Business Destinations Travel Award" dla najlepszej klasy linii lotniczych linii lotniczych w Europie. Odznacza się także "włoską nagrodą misji" za zapewnienie najlepszych usług dla krótkich lub średnich podróży służbowych.

OPINIE I STATYSTYKI AIR BERLIN

Mimo że Air Berlin świadczy dobre usługi, Skytrax dał liniom lotniczym jedynie średnią ocenę ich usług i osiągnięć, a mianowicie 6 na 10 gwiazdek, w oparciu o ocenę 430 pasażerów do marca 2017 r. W zakresie jedzenia i napojów, komfortu siedzenia, usług personelu, rozrywki w trakcie lotu i stosunku jakości do ceny Air Berlin uzyskało 3 na 5 gwiazdek.

Opóźnienia lotu / odwołanie / Odmowa wejścia na pokład

Jeśli podróżują Państwo samolotem z Air Berlin, a Państwa lot został opóźniony lub zarezerwowali Państwo bilet lotniczy Air Berlin i lot został odwołany (bez wcześniejszego powiadomienia) lub z powodów, które mogłyby zostać uniknięte, to zgodnie z rozporządzeniem WE 261/2004 można żądać odszkodowania w wysokości do 600 euro. Bierze się pod uwagę odległość, na jakiej Państwo podróżują.

W obrębie UE,

 • Jeśli podróżują Państwo do 1500 km lub mniej, mogą Państwo otrzymać do 250€
 • a ponad 1500 km można wnioskować o odszkodowanie do 400€

Między lotniskiem UE a lotniskiem poza UE

 • Jeśli podróżują Państwo do 1500 km lub mniej, mogą Państwo otrzymać do 250€
 • Jeśli odległość wynosi 1,500-3,500 km, mogą Państwo wnioskować o odszkodowanie do 400€
 • Jeśli odległość przekracza 3500 km i opóźnienia lotu trwają dłużej niż 4 godziny, wówczas mogą Państwo wnioskować o odszkodowanie w wysokości do 600€

Rozporządzenie WE w sprawie praw pasażerów linii lotniczych

Rozporządzenie WE nr 261/2004 (z dnia 17 lutego 2005 r.) stosuje się do pasażerów linii lotniczych wylatujących z jakiegokolwiek lotniska UE lub z lotniska nie znajdującego się w UE, ale linią lotniczą UE do lotniska w UE. Pasażerowie muszą pamiętać, że odszkodowanie za opóźniony lot podlega pewnym warunkom i wyjątkom. Odszkodowanie nie należy się za opóźnienia / odwołania spowodowane nadzwyczajną okolicznością, w ramach której takie opóźnienia / odwołania stają się niekontrolowaną sytuacją. Przykład takiej sytuacji obejmuje złe warunki pogodowe lub związane z bezpieczeństwem, takie jak obawa przed atakiem terrorystycznym. W takich sytuacjach pasażer nie jest uprawniony do żadnego odszkodowania.

Niemniej jednak, w przypadku opóźnienia przekraczającego 4 godziny przy locie o długości 3500 km lub więcej, opóźnienia wynoszącego co najmniej 3 godziny przy locie o długości 1500 km lub więcej, bądź w przypadku opóźnienia o 3 godziny, w przypadku lotu poniżej 1500 km, pasażer ma prawo żądać rekompensaty finansowej na podstawie prawa UE zgodnie z zasadą UE 261 z 2004 r.

Uwaga: jeśli podróżują Państwo do kraju spoza Unii Europejskiej, z kraju spoza Unii Europejskiej, ale w ramach Lotu Europejskiego, zasada UE 261 nie będzie Państwa dotyczyć. Stosuje się ją wyłącznie w przypadku lotów bazujących na UE w Europie lub do i z państw członkowskich UE.

Czy są Państwo uprawnieni do wnioskowania o odszkodowanie?

Rozporządzenie WE 261/2004 jest prawem europejskim i ma zastosowanie do przestrzeni powietrznej UE. Nie muszą być Państwo obywatelami UE, aby ubiegać się o odszkodowanie. Oznacza to, że mogą Państwo wnioskować o odszkodowanie za wszystkie loty wylatujące z lotnisk w UE (dowolną linią lotniczą) lub przylatującego do UE (z linią lotniczą zarejestrowaną w UE).

Pochodzenie i cel podróży Linia lotnicza UE Linia lotnicza spoza UE
Z zewnątrz UE poza UE Nie Nie
Z zewnątrz UE do UE Tak Nie
Z wewnątrz UE na zewnątrz UE Tak Tak
Z wewnątrz UE do wewnątrz UE Tak Tak

Claim Flights - firma zajmująca się odszkodowaniami dotyczącymi lotów (jak możemy Państwu pomóc we wnioskowaniu o odszkodowanie)

Jeśli lot został opóźniony lub odwołany lub odmówiono Państwu wstępu na pokład samolotu i chcą Państwo zażądać odszkodowania za tę niedogodność, wystarczy podać nam szczegóły lotu (numer i datę lotu), a nasi specjaliści ds. odszkodowań będą współpracować z różnymi innymi zespołami, aby zebrać dane i dopełnić wszelkich starań, aby wszystko przebiegało sprawnie. Nasz zespół ma dostęp do bazy danych dotyczących lotu, takich jak: czas opóźnienia lotu, powód opóźnienia / odwołania lotu, czas wylotu i czasu przybycia itp., Co zwiększy prawdopodobieństwo wypłaty odszkodowania.

Jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Proces ubiegania się o odszkodowanie z Claim Flights jest bardzo prosty w obsłudze, a dostarczenie nam niezbędnych informacji nie zajmuje więcej niż 3 minuty Państwa cennego czasu. Mamy dostęp do wielu informacji dotyczących opóźnienia lub odwołania lotu, aby ubiegać się o odszkodowanie za opóźnione lub odwołane loty.

3 proste kroki do złożenia wniosku o odszkodowanie

 1. Wprowadź numer i datę lotu
 2. Wypełnij Formularz o odszkodowanie
 3. Usiądź i zrelaksuj się

Jak nasi klienci nas ocenili

Wybitny

Już rozwiązaliśmy wiele przypadków związanych z opóźnieniami lotów, a nasi klienci są z nas zadowoleni. Zobacz, jak ocenili nas nasi klienci: 5.00 gwiazdek na podstawie 4 recenzji

OPINIE / KOMENTARZE

Twierdzenie, że opóźnienia były na moim harmonogramie od wielu miesięcy. Mogłem zgłosić roszczenia do mnie i mojej rodziny w mniej niż 3 minuty.

Zofia Krakowski

Wielkie dzięki, nie dostaliśmy się nigdzie. Cieszymy się, że loty roszczeń doprowadziły do ​​niego.

Dorian Łukasiński

Nie musiałem podnosić palca, gdy moje twierdzenie zostało wykonane z powodzeniem. Uważam, że reklamodawca Claim Flights jest bardzo elastyczny i łatwy w obsłudze.

Radoslaw Zaleski

Otrzymałem zwrot pieniędzy za ogromne opóźnienie (22 godziny). Claim Flights jest świetną firmą i świetnie się w moim wypadku spisało!!!
Bardzo im dziękuję - polecam tę firmę.

Sebastian Janicki

Złóż samodzielnie wniosek na odszkodowanie za opóźniony lot

Jeśli lot został opóźniony o więcej niż 3 godziny lub jeśli lot odwołany bez uprzedniego, dwutygodniowego powiadomienia,lub jeśli odmówiono wejścia na pokład z powodu większej ilości zarezerwowanych biletów niż miejsc, można skorzystać z naszego bezpłatnego szablonu wniosku o odszkodowanie, aby złożyć listownie wniosek do linii lotniczych i zażądać odszkodowania z tytułu opóźnionego / odwołanego / przeładowanego lotu zgodnie z rozporządzeniem WE 261/2004.

Ostateczny przewodnik po wnioskowaniu o

Oblicz sobie kwotę odszkodowania, jaką linia lotnicza jest winna

Pasażerowie często nie wiedzą o prawie UE i zgadzają się na bardzo niską kwotę odszkodowania w porównaniu do tego, co się im należy. W "Claim Flights" dokładna wartość odszkodowania może być obliczona za pomocą naszego "Kalkulatora odszkodowania za opóźniony lot". Claim Flights zajmuje się Państwa sprawą w ramach zasady "Brak wygranej, brak opłaty" i gwarantuje Państwu otrzymanie należnej kwoty odszkodowania w odpowiednim czasie.

KALKULATOR ODSZKODOWANIA ZA OPÓŹNIONY LOT
Możesz otrzymać do 600€ od osoby. Skorzystaj ze swoich praw i sprawdź bezpłatnie swoją sytuację.
np. 18.08.2017
Wybierz swój sposób ubiegania się o odszkodowanie za opóźniony lot
airplane-ebooking

Ebooking – najlepszy i najpopularniejszy system rezerwacji online

W ciągu ostatnich paru lat technologia niesamowicie zmieniła życie każdego z nas, bez względu na wiek. Internet posiada niekończące się możliwości i znacznie ułatwia nam codzienne życie. Pozwala nam...

Read More ....
airport-new21

Co można zabrać do samolotu?

Wydawałoby się, że planowanie wakacji jest wystarczająco trudne. Wybranie odpowiedniego miejsca pobytu, znalezienie najlepszej oferty, polowanie na zniżki...Wszystko to może być naprawdę wyczerpujące. Kiedy wszystko jest już...
Read More ....
Hand Luggage

OGRANICZENIA BAGAŻU PODRĘCZNEGO

Ograniczenia bagażu podręcznego

Claim Flights reprezentuje prawa...

Read More ....
travel app 21

NAJLEPSZE I NAJFAJNIEJSZE PODRÓŻNICZE STRONY INTERNETOWE

Życie często robi nam niespodzianki, ale tylko niektóre są miłe. Niedawno miałam okazję przeżyć miłą niespodziankę - polegała na przelewie bankowym w wysokości 900$, który wpłynął na moje konto, przekazanym przez...

Read More ....
Flight v3 blog

Dopłaty i ograniczenia dotyczące bagażu podręcznego

Claim Flights (www.claimflights.co.uk) reprezentują prawa pasażera linii lotniczych w Wielkiej Brytanii i UE. Możemy pomóc Państwu we wnioskowaniu o odszkodowania w przypadku...

Read More ....