KALKULATOR ODSZKODOWANIA ZA OPÓŹNIONY LOT
Powinieneś otrzymać do 600e za osobę. Sprawdź wysokość twojego odszkodowania poprzez wpisanie numeru lotu i daty.
np. 23.10.2018

British Airways Odszkodowanie za opóźniony lot

British Airways (Kod IATA : BA) Odszkodowanie za lot do 600€, jeżeli

 1. Lot jest opóźniony na miejscu przylotu o 3 godziny
 2. Lot został odwołany bez wcześniejszego uprzedzenia
 3. Wejście na pokład zostało odmówione ze względu na więcej sprzedanych biletów niż miejsc na pokładzie

Ustawa WE 261/2004 dotycząca Pasażerów linii lotniczych UE uprawnia pasażerów do ubiegania się o odszkodowanie za opóźnione loty, odwołane loty i odmowę wejścia na pokład

Ubiegaj się o odszkodowanie do 600€

Sprawdź bezpłatnie

Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie od British Airways?

Mogą Państwo ubiegać się o odszkodowanie finansowe od British Airways w następujących sytuacjach:

 • Jeśli zarezerwowali Państwo bilet lotniczy British Airways i samolot wyleciał z Europy, tj. Polski, Niemiec, Słowacji, Czech, Węgier, Rumunii, Wielkiej Brytanii lub innego kraju Unii Europejskiej (UE)
 • Jeśli zarezerwowali Państwo bilet lotniczy dowolnej linii lotniczej zarejestrowanej w UE, z wylotem z dowolnego kraju i przylotem do jednego państw członkowskich UE
 • Jeśli lot został opóźniony lub odwołany z winy przewoźnika lotniczego

Nie otrzymają Państwo żadnego odszkodowania, jeśli lot został opóźniony lub odwołany ze względu na wyjątkowe okoliczności.

British Airways (BA) Ostatnio opóźnione / odwołane loty (numer lotu, data, lotnisko wylotu i lotnisko przylotu)

W poniższej tabeli można znaleźć ostatnio opóźnione lub odwołane loty British Airways, jeśli którykolwiek z nich jest Państwa lotem, mogą się Państwo ubiegać o odszkodowanie. Mogą Państwo kliknąć link "Formularz zgłoszeniowy" i wypełnić formularz, a nasz zespół ekspertów ds. odszkodowań zajmie się wnioskami o odszkodowanie od linii lotniczych w Państwa imieniu.

NUMER LOTU DATA Z DO WZÓR WNIOSKU
British Airways Ltd.
BA294

17 July 2018

Chicago - ORD London - LHR wniosek o odszkodowanie
British Airways Ltd.
BA102

17 July 2018

Calgary - YYC London - LHR wniosek o odszkodowanie
British Airways Ltd.
BA102

17 July 2018

Calgary - YYC London - LHR wniosek o odszkodowanie
British Airways Ltd.
BA102

17 July 2018

Calgary - YYC London - LHR wniosek o odszkodowanie
British Airways Ltd.
BA102

17 July 2018

Calgary - YYC London - LHR wniosek o odszkodowanie
British Airways Ltd.
BA102

17 July 2018

Calgary - YYC London - LHR wniosek o odszkodowanie
British Airways Ltd.
BA102

17 July 2018

Calgary - YYC London - LHR wniosek o odszkodowanie
British Airways Ltd.
BA98

17 July 2018

Toronto - YYZ London - LHR wniosek o odszkodowanie
British Airways Ltd.
BA36

17 July 2018

Chennai - MAA London - LHR wniosek o odszkodowanie
British Airways Ltd.
BA294

16 July 2018

Chicago - ORD London - LHR wniosek o odszkodowanie

Rozwiązaliśmy już wiele przypadków związanych z opóźnionymi lotami dla naszych klientów, którzy są z nas zadowoleni. Zobacz, co nasi klienci on nas sądzą:

Sprawdź sprawę opóźnionego lotu z nami za darmo

Jeśli nie znaleźli Państwo swojego lotu w powyższej tabeli, proszę skorzystać z naszego bezpłatnego "Kalkulatora Odszkodowań". Aby dowiedzieć się, jaką kwotę można zażądać od linii lotniczych, wystarczy podać numer lotu i datę podróży i sprawdzić kwotę odszkodowania, jaką linie lotnicze są Państwu winne.

3 proste kroki do ubiegania się o odszkodowanie finansowe

 1. Wprowadź numer i datę lotu
 2. Wypełnij Formularz o odszkodowanie i upoważnij nas do zajęcia się Państwa sprawą
 3. Usiądź i zrelaksuj się, my wykonamy za Państwa całą pracę

BRITISH AIRWAYS

British Airways często jest nazywany BA. Jest największym przewoźnikiem lotniczym w Wielkiej Brytanii pod względem jego wielkości floty przekraczającej 290 i obejmuje największe lotniska na świecie. Jest to główny przewoźnik Wielkiej Brytanii, a jego główne węzły komunikacyjne znajdują się na lotnisku Heathrow i London Gatwick. British Airways to europejskie linie lotnicze, które powstały 31 marca 1974 r., łącząc cztery linie lotnicze, a mianowicie dwa znacjonalizowane linie lotnicze, British Overseas Airways Corporation i British European Airways oraz dwie mniejsze linie regionalne, Cambrian Airways i Northeast Airlines, które pochodzą z Cardiff i Newcastle. BA jest jednym z założycieli Oneworld Airline Alliance wraz z American Airlines, Cathay Pacific, Qantas i Canadian Airlines. W dniu 21 stycznia 2011 r. Linia British Airways połączyła się z liniami lotniczymi Iberia tworzącymi Grupę Międzynarodowych Linii Lotniczych (IAG). Połączenie to uczyniło linie lotnicze trzecim co do wielkości przewoźnikiem lotniczym pod względem przychodów na świecie i drugim co do wielkości przewoźnikiem lotniczym w Europie.

BRITISH AIRWAYS SUBSIDIARIES

British Airways ma duży wkład na lotnisku w Londynie Gatwick oraz bazę na lotnisku w London City airport. Jej podmioty zależne obejmują BA CityFlier, OpenSkies, British Airways World Cargo oraz British Airways Limited. BA CityFlier, którego główna siedziba znajduje się w Didsbury Manchester w Anglii, w Wielkiej Brytanii, koncentruje się głównie na obsłudze rynku finansowego i niektórych miejsc rekreacyjnych, podczas gdy OpenSkies lata pomiędzy Paryżem a lotniskiem JFK i Newark w Nowym Jorku, z siedzibą w Rungis w Francji. British Airways Limited świadczy usługi dla pasażerów podróżujących między Londynem a Nowym Jorkiem. Podczas gdy British Airways World Cargo jest 12 największym portem lotniczym na świecie w oparciu o łączne kilometro-tonowe loty i obsługuje loty lotnicze do Azji, Ameryki Północnej, Bliskiego Wschodu i Europy z bazy na lotnisku London-Stansted.

PARTNERZY CODESHARE BRITISH AIRWAYS

British Airways ma umowy Codeshare z Aer Lingus, airBaltic, Air Berlin, Air India, American Airlines, Finnair, Flybe, Iberia, Japan Airlines, Loganair, Meridiana Fly, Malaysia Airlines, Qantas, Qatar Airways, S7 Airlines, TAM Airlines, Vueling i WestJet.

Umowy codeshare umożliwiają British Airways korzystanie z odpowiadającego lotu innych linii lotniczych pod ich nazwą oraz wprowadzaniem na rynek innych linii lotniczych swoich usług.

FLOTY BRITISH AIRLINES

British Airways (BA) znany jest również z ogromnej liczby samolotów, które latają pod ich marką. Zgodnie z raportem rocznym British Airways 2015 obecna flota British Airways wynosi 284 samolotów, w tym 126 samolotów Boeing, 140 samolotów Airbus i 18 samolotów Embraer.

KIERUNKI BRITISH AIRWAYS:

British Airways lata do ponad 160 miejsc, w tym 6 regionalnych. Jest również jedną z linii lotniczych, które latają do wszystkich 6 stałych kontynentów wraz z Air China, Delta Air Lines, Emirates, Etihad Airways, Korean Air, Qantas, Qatar Airways, Singapore Airlines, South African Airways i United Airlines.

KIERUNKI EUROPEJSKI BA

KRAJ MIASTO/MIASTA
Wielka Brytania Londyn (Gatwick, Stansted, Heathrow, Luton) Edynburg, Manchester, Newcastle upon Tyne, Glasgow, Aberdeen, Leeds, Belfast
Niemcy Berlinie, Monachium, Düsseldorfie, Frankfurcie, Hamburgu, Monachium, Stuttgarcie, w Hanowerze
Hiszpania Alicante, Madryt, Malaga, Barcelona, ​​Ibiza, Minorka, Teneryfa
Francja Paryż, Tuluza, Bordeaux, Nicea
Szwajcaria Genewa, Zurych, Bazylea
Irlandia Dublin
Portugalia Lizbona
Dania Kopenhaga
Malta Malta
Rumunia Bukareszt
Turcja Stambuł
Dania Kopenhaga
Holandia Amsterdam

Inne kierunki British Airways

Toronto, Montreal w Kanadzie; Nowy Jork JFK, Chicago, Miami, Las Vegas w Stanach Zjednoczonych; Buenos Aires w Argentynie; Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich; Tel Awiw w Izraelu; Kuala Lumpur w Malezji; Mahebourg- na Mauritiusie; Bogota w Kolumbii; Goa w Indiach; Sydney w Australii; Meksyk, Brazylia, Nigeria, Cypr.

OPINIE I PROGRAMY LOJALNOŚCIOWE BRITISH AIRWAYS:

Firma SkyTrax, która ocenia linie lotnicze na podstawie ich wyników i usług dla klientów (obejmujących posiłki na pokładzie, rozrywkę itd.), Oceniła British Airways na 6/10 gwiazdek w oparciu o 1516 opinii klientów do sierpnia 2016 r. Jeśli chodzi o programy lojalnościowe, British Airways oferuje tak zwany Executive Club, który umożliwia dostęp do specjalnych salonów i dedykowanych szybkich kolejek ułatwiających odprawę. Oferta ta jest zależna od klasy, w ramach której podróżuje pasażer. Pasażerowie linii lotniczych mogą dołączyć do British Airways Executive Club bez dodatkowych opłat i otrzymać dodatkowe korzyści, takie jak nagrody w dotyczące lotu, modernizacje klasy lotu, pobyt w hotelu i wynajem samochodów. Pasażerowie samolotów doceniają wydajność linii lotniczych BA w zakresie usług pokładowych. W 2015 r. British Airways zdobył Europe's Leading Airline - First Class 2015" przyznawaną przez World Travel Awards.

STATYSTYKI LOTÓW BRITISH AIRLINES

Opierając się na raportach Daily mail w okresie od 25 października do 25 listopada 2015 r., możemy stwierdzić, że British Airways jest drugim co do wielkości przewoźnikiem, który zmierzył się z największymi opóźnieniami w lotach, zaraz po easyJet, kiedy to 4200 lotów zostało opóźnionych, a 320 lotów zostało odwołanych.

W przypadku, gdy lot BA został opóźniony o więcej niż 3 godziny lub został odwołany bez wcześniejszego powiadomienia, zgodnie z zasadą UE 261/2004 mają Państwo prawo żądać odszkodowania od British Airways w wysokości do 600€.

Opóźnienia lotu / odwołanie / Odmowa wejścia na pokład

Jeśli podróżują Państwo samolotem z British Airways, a Państwa lot został opóźniony lub zarezerwowali Państwo bilet lotniczy British Airways i lot został odwołany (bez wcześniejszego powiadomienia) lub z powodów, które mogłyby zostać uniknięte, to zgodnie z rozporządzeniem WE 261/2004 można żądać odszkodowania w wysokości do 600 euro. Bierze się pod uwagę odległość, na jakiej Państwo podróżują.

W obrębie UE,

 • Jeśli podróżują Państwo do 1500 km lub mniej, mogą Państwo otrzymać do 250€
 • a ponad 1500 km można wnioskować o odszkodowanie do 400€

Między lotniskiem UE a lotniskiem poza UE

 • Jeśli podróżują Państwo do 1500 km lub mniej, mogą Państwo otrzymać do 250€
 • Jeśli odległość wynosi 1,500-3,500 km, mogą Państwo wnioskować o odszkodowanie do 400€
 • Jeśli odległość przekracza 3500 km i opóźnienia lotu trwają dłużej niż 4 godziny, wówczas mogą Państwo wnioskować o odszkodowanie w wysokości do 600€

Rozporządzenie WE w sprawie praw pasażerów linii lotniczych

Rozporządzenie WE nr 261/2004 (z dnia 17 lutego 2005 r.) stosuje się do pasażerów linii lotniczych wylatujących z jakiegokolwiek lotniska UE lub z lotniska nie znajdującego się w UE, ale linią lotniczą UE do lotniska w UE. Pasażerowie muszą pamiętać, że odszkodowanie za opóźniony lot podlega pewnym warunkom i wyjątkom. Odszkodowanie nie należy się za opóźnienia / odwołania spowodowane nadzwyczajną okolicznością, w ramach której takie opóźnienia / odwołania stają się niekontrolowaną sytuacją. Przykład takiej sytuacji obejmuje złe warunki pogodowe lub związane z bezpieczeństwem, takie jak obawa przed atakiem terrorystycznym. W takich sytuacjach pasażer nie jest uprawniony do żadnego odszkodowania.

Niemniej jednak, w przypadku opóźnienia przekraczającego 4 godziny przy locie o długości 3500 km lub więcej, opóźnienia wynoszącego co najmniej 3 godziny przy locie o długości 1500 km lub więcej, bądź w przypadku opóźnienia o 3 godziny, w przypadku lotu poniżej 1500 km, pasażer ma prawo żądać rekompensaty finansowej na podstawie prawa UE zgodnie z zasadą UE 261 z 2004 r.

Uwaga: jeśli podróżują Państwo do kraju spoza Unii Europejskiej, z kraju spoza Unii Europejskiej, ale w ramach Lotu Europejskiego, zasada UE 261 nie będzie Państwa dotyczyć. Stosuje się ją wyłącznie w przypadku lotów bazujących na UE w Europie lub do i z państw członkowskich UE.

Czy są Państwo uprawnieni do wnioskowania o odszkodowanie?

Rozporządzenie WE 261/2004 jest prawem europejskim i ma zastosowanie do przestrzeni powietrznej UE. Nie muszą być Państwo obywatelami UE, aby ubiegać się o odszkodowanie. Oznacza to, że mogą Państwo wnioskować o odszkodowanie za wszystkie loty wylatujące z lotnisk w UE (dowolną linią lotniczą) lub przylatującego do UE (z linią lotniczą zarejestrowaną w UE).

Pochodzenie i cel podróży Linia lotnicza UE Linia lotnicza spoza UE
Z zewnątrz UE poza UE Nie Nie
Z zewnątrz UE do UE Tak Nie
Z wewnątrz UE na zewnątrz UE Tak Tak
Z wewnątrz UE do wewnątrz UE Tak Tak

Claim Flights - firma zajmująca się odszkodowaniami dotyczącymi lotów (jak możemy Państwu pomóc we wnioskowaniu o odszkodowanie)

Jeśli lot został opóźniony lub odwołany lub odmówiono Państwu wstępu na pokład samolotu i chcą Państwo zażądać odszkodowania za tę niedogodność, wystarczy podać nam szczegóły lotu (numer i datę lotu), a nasi specjaliści ds. odszkodowań będą współpracować z różnymi innymi zespołami, aby zebrać dane i dopełnić wszelkich starań, aby wszystko przebiegało sprawnie. Nasz zespół ma dostęp do bazy danych dotyczących lotu, takich jak: czas opóźnienia lotu, powód opóźnienia / odwołania lotu, czas wylotu i czasu przybycia itp., Co zwiększy prawdopodobieństwo wypłaty odszkodowania.

Jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Proces ubiegania się o odszkodowanie z Claim Flights jest bardzo prosty w obsłudze, a dostarczenie nam niezbędnych informacji nie zajmuje więcej niż 3 minuty Państwa cennego czasu. Mamy dostęp do wielu informacji dotyczących opóźnienia lub odwołania lotu, aby ubiegać się o odszkodowanie za opóźnione lub odwołane loty.

3 proste kroki do złożenia wniosku o odszkodowanie

 1. Wprowadź numer i datę lotu
 2. Wypełnij Formularz o odszkodowanie
 3. Usiądź i zrelaksuj się

Jak nasi klienci nas ocenili

Hervorragend

Rating star

Już rozwiązaliśmy wiele przypadków związanych z opóźnieniami lotów, a nasi klienci są z nas zadowoleni. Zobacz, jak ocenili nas nasi klienci: 9.4 od 10 gwiazdek na podstawie auf 284 recenzji.

TRUSTPILOT

OPINIE / KOMENTARZE

Twierdzenie, że opóźnienia były na moim harmonogramie od wielu miesięcy. Mogłem zgłosić roszczenia do mnie i mojej rodziny w mniej niż 3 minuty.

Zofia Krakowski

Wielkie dzięki, nie dostaliśmy się nigdzie. Cieszymy się, że loty roszczeń doprowadziły do ​​niego.

Dorian Łukasiński

Nie musiałem podnosić palca, gdy moje twierdzenie zostało wykonane z powodzeniem. Uważam, że reklamodawca Claim Flights jest bardzo elastyczny i łatwy w obsłudze.

Radoslaw Zaleski

Otrzymałem zwrot pieniędzy za ogromne opóźnienie (22 godziny). Claim Flights jest świetną firmą i świetnie się w moim wypadku spisało!!!
Bardzo im dziękuję - polecam tę firmę.

Sebastian Janicki

Złóż samodzielnie wniosek na odszkodowanie za opóźniony lot

Jeśli lot został opóźniony o więcej niż 3 godziny lub jeśli lot odwołany bez uprzedniego, dwutygodniowego powiadomienia,lub jeśli odmówiono wejścia na pokład z powodu większej ilości zarezerwowanych biletów niż miejsc, można skorzystać z naszego bezpłatnego szablonu wniosku o odszkodowanie, aby złożyć listownie wniosek do linii lotniczych i zażądać odszkodowania z tytułu opóźnionego / odwołanego / przeładowanego lotu zgodnie z rozporządzeniem WE 261/2004.

Ostateczny przewodnik po wnioskowaniu o

Oblicz sobie kwotę odszkodowania, jaką linia lotnicza jest winna

Pasażerowie często nie wiedzą o prawie UE i zgadzają się na bardzo niską kwotę odszkodowania w porównaniu do tego, co się im należy. W "Claim Flights" dokładna wartość odszkodowania może być obliczona za pomocą naszego "Kalkulatora odszkodowania za opóźniony lot". Claim Flights zajmuje się Państwa sprawą w ramach zasady "Brak wygranej, brak opłaty" i gwarantuje Państwu otrzymanie należnej kwoty odszkodowania w odpowiednim czasie.

KALKULATOR ODSZKODOWANIA ZA OPÓŹNIONY LOT
Możesz otrzymać do 600€ od osoby. Skorzystaj ze swoich praw i sprawdź bezpłatnie swoją sytuację.
np. 23.10.2018
Wybierz swój sposób ubiegania się o odszkodowanie za opóźniony lot

Jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Za nami okres wakacji, gdzie ruch lotniczy jest szczególnie wzmożony. W mediach regularnie pojawiały historie pasażerów na lotniskach oczekujących na swój lot.

Statystyki pokazują, że 1 na 40...

Read More ....

Jak sprawdzić czy lot jest opóźniony?

Za opóźniony lot w ramach rozporządzenia Unii Europejskiej 261/2004 możemy otrzymać nawet do 600€ odszkodowania.

Jeden na 40 lotów Polaków jest opóźniony lub odwołany....

Read More ....

Jak sprawdzić gdzie jest samolot?

...
Read More ....
zmiany w prawie lotniczym w Polsce

SZYKUJĄ się zmiany w prawie lotniczym w Polsce

Polski rząd pracuje nad nowelizacją przepisów o prawach i obowiązkach pasażerów oraz linii lotniczych. Zmienią się również przepisy dotyczące odszkodowania za opóźniony i odwołany lot. Obecnie obowiązujące prawa...

Read More ....
Odszkodowanie za odwołany lot

RYANAIR ODWOŁUJE LOTY

Linia lotnicza Ryanair 16 września poinformowała o odwołałaniu ponad 2 tysiący lotów, które miały odbyć się między 18 września a 28 października. Jest to około 50 lotów dziennie i nawet do 400 tysięcy poszkodowanych pasażerów. Szacuje się, że...

Read More ....
BLOG PODRÓŻNICZY

BLOG PODRÓŻNICZY

Grupa 20 przyjaciół, która podróżuje, aby jak sami mówią życie im nie uciekło. Radek, tak ma na imię twórca bloga BLOGPODROZNICZY.COM i opiekun całej grupy. To on wymyśla wszystkie...

Read More ....