KALKULATOR ODSZKODOWANIA ZA OPÓŹNIONY LOT
Powinieneś otrzymać do 600e za osobę. Sprawdź wysokość twojego odszkodowania poprzez wpisanie numeru lotu i daty.
np. 23.10.2018

KLM Odszkodowanie za opóźniony lot

KLM (Kod IATA : KL) Odszkodowanie za lot do 600€, jeżeli

 1. Lot jest opóźniony na miejscu przylotu o 3 godziny
 2. Lot został odwołany bez wcześniejszego uprzedzenia
 3. Wejście na pokład zostało odmówione ze względu na więcej sprzedanych biletów niż miejsc na pokładzie

Ustawa WE 261/2004 dotycząca Pasażerów linii lotniczych UE uprawnia pasażerów do ubiegania się o odszkodowanie za opóźnione loty, odwołane loty i odmowę wejścia na pokład

Ubiegaj się o odszkodowanie do 600€

Sprawdź bezpłatnie

Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie od KLM?

Mogą Państwo ubiegać się o odszkodowanie finansowe od KLM w następujących sytuacjach:

 • Jeśli zarezerwowali Państwo bilet lotniczy KLM i samolot wyleciał z Europy, tj. Polski, Niemiec, Słowacji, Czech, Węgier, Rumunii, Wielkiej Brytanii lub innego kraju Unii Europejskiej (UE)
 • Jeśli zarezerwowali Państwo bilet lotniczy dowolnej linii lotniczej zarejestrowanej w UE, z wylotem z dowolnego kraju i przylotem do jednego państw członkowskich UE
 • Jeśli lot został opóźniony lub odwołany z winy przewoźnika lotniczego

Nie otrzymają Państwo żadnego odszkodowania, jeśli lot został opóźniony lub odwołany ze względu na wyjątkowe okoliczności.

KLM (kod IATA: KL) Ostatnio opóźnione / odwołane loty (numer lotu, data, lotnisko wylotu i lotnisko przylotu)

W poniższej tabeli można znaleźć ostatnio opóźnione lub odwołane loty KLM, jeśli którykolwiek z nich jest Państwa lotem, mogą się Państwo ubiegać o odszkodowanie. Mogą Państwo kliknąć link "Formularz zgłoszeniowy" i wypełnić formularz, a nasz zespół ekspertów ds. odszkodowań zajmie się wnioskami o odszkodowanie od linii lotniczych w Państwa imieniu.

NUMER LOTU DATA Z DO WZÓR WNIOSKU
KLM Royal Dutch Airlines
KL1033

16 July 2018

Amsterdam - AMS London - LHR wniosek o odszkodowanie
KLM Royal Dutch Airlines
KL1033

16 July 2018

Amsterdam - AMS London - LHR wniosek o odszkodowanie
KLM Royal Dutch Airlines
KL1425

16 July 2018

Amsterdam - AMS Birmingham - BHX wniosek o odszkodowanie
KLM Royal Dutch Airlines
KL1855

16 July 2018

Amsterdam - AMS Dusseldorf - DUS wniosek o odszkodowanie
KLM Royal Dutch Airlines
KL1417

15 July 2018

Amsterdam - AMS Lyon - LYS wniosek o odszkodowanie
KLM Royal Dutch Airlines
KL1961

15 July 2018

Amsterdam - AMS Zurich - ZRH wniosek o odszkodowanie
KLM Royal Dutch Airlines
KL1000

15 July 2018

London - LHR Amsterdam - AMS wniosek o odszkodowanie
KLM Royal Dutch Airlines
KL612

14 July 2018

Chicago - ORD Amsterdam - AMS wniosek o odszkodowanie
KLM Royal Dutch Airlines
KL891

13 July 2018

Amsterdam - AMS Chengdu - CTU wniosek o odszkodowanie
KLM Royal Dutch Airlines
KL1630

9 July 2018

Milan - MXP Amsterdam - AMS wniosek o odszkodowanie

Rozwiązaliśmy już wiele przypadków związanych z opóźnionymi lotami dla naszych klientów, którzy są z nas zadowoleni. Zobacz, co nasi klienci on nas sądzą:

Sprawdź sprawę opóźnionego lotu z nami za darmo

Jeśli nie znaleźli Państwo swojego lotu w powyższej tabeli, proszę skorzystać z naszego bezpłatnego "Kalkulatora Odszkodowań". Aby dowiedzieć się, jaką kwotę można zażądać od linii lotniczych, wystarczy podać numer lotu i datę podróży i sprawdzić kwotę odszkodowania, jaką linie lotnicze są Państwu winne.

3 proste kroki do ubiegania się o odszkodowanie finansowe

 1. Wprowadź numer i datę lotu
 2. Wypełnij Formularz o odszkodowanie i upoważnij nas do zajęcia się Państwa sprawą
 3. Usiądź i zrelaksuj się, my wykonamy za Państwa całą pracę

LINIE LOTNICZE KLM

KLM, co oznacza Koninklijke Luchtvaart Maatschappij N.V. (Royal Dutch Airlines) jest głównym krajowym przewoźnikiem Holandii, który został założony 7 października 1919 r. Siedziba główna mieści się w Amstelveen, która ma swoją główną stację w Amsterdamie Airport Schiphol. KLM linie lotnicze jest jedną z najstarszych linii lotniczych na świecie, która działa nadal pod oryginalną nazwą, a jej dziewiczy lot odbył się 17 maja 1920 roku, z lotniska Croydon w Londynie do Amsterdamu. Stała się częścią grupy Air France-KLM po połączeniu z Air France w 2004 roku. Ma też renomę jednej z najbezpieczniejszych na świecie linii lotniczych. Jej spółki zależne obejmują KLM Cityhopper, Transavia MartinAir. Linie lotnicze KLM mają ponad 32 000 pracowników, którzy pracują z KLM Group. Linie lotnicze należące do grupy Air France-KLM są częścią sojuszu linii SkyTeam Airline.

Martin Air ma swoją siedzibę w Amsterdam Airport Schiphol. Linia lotnicza MartinAir znalazła się w grupie KLM w 2008 roku.

KLM Cityhopper jest regionalną filią KLM założona 1 kwietnia 1991 roku, a jej siedziba znajduje się w Amsterdam Airport Schiphol. KLM Cityhopper obsługuje głównie loty krótkodystansowe w Europie w imieniu firmy macierzystej, tj. KLM.

UMOWY CODESHARE LINII LOTNICZYCH KLM

Linie lotnicze KLM uczestniczy w programie Codeshare wraz z Aer Lingus, Air Malta, Adria Airways, Air Serbia, airBaltic, Alaska Airlines, Bangkok Airways, Belavia, Bulgaria Air, Croatia Airlines, Etihad Airways, Flybe, Korean Air, Jet Airways, Malaysia Airlines, Olympic Air, Pegasus Airlines, Transavia, Ukraine International Airlines, WestJet oraz kilka innych międzynarodowych linii lotniczych.

KLM ROYAL DUTCH AIRLINE: FLOTA I KIERUNKI

KLM Airlines jest przewoźnikiem flagowym Holandii oraz rozległym przewoźnikiem lotniczym obsługującym loty dookoła 144 destynacji na całym świecie. Linia lotnicza KLM również dokonała drugiego największego sojuszu świata z Air France pod nazwą sojuszu SkyTeam. Główne centrum KLM Royal Dutch Airlines znajduje się w Amsterdam Airport Schiphol, skąd obsługiwana jest maksymalna liczba kierunków na całym świecie.

FLOTA KLM ROYAL DUTCH AIRLINE

Na podstawie raportu rocznego 2015 KLM Royal Dutch Airlines całkowita konsolidacja wielkości floty KLM wynosi 199, z czego 56 samolotów jest własnością KLM, a 56 samolotów jest w leasingu finansowym, a 87 samolotów jest w leasingu operacyjnym. Tabela poniżej przedstawia typ i liczbę samolotów obsługiwanych przez KLM Royal Dutch Airlines.

KLM AIRLINES KIERUNKI EUROPEJSKIE

KRAJ MIASTO/MIASTA
Wielka Brytania Aberdeen, Belfast, Birmingham, Bristol, Cardiff, Durham, Edynburg, Glasgow, Kingston upon Hull, Leeds / Bradford, Londyn (Heathrow), Manchester, Newcastle upon Tyne, Norwich
Niemcy Berlinie, Bremie, Dusseldorfie, Frankfurcie, Freiburgu, Hamburgu, Hanowerze, Monachium, Norymberdze, Stuttgarcie
Francja Bordeaux, Lyon, Marsylia, Montpellier, Mulhouse, Nicea, Paryż, Tuluza
Norwegia Bergen, Kristiansand, Oslo, Sandefjord, Stavanger, Trondheim, Alesund
Włochy Bolonia, Florencja, Mediolan, Rzym, Turyn, Wenecja
Hiszpania Alicante, Barcelona, ​​Bilbao, Madryt, Walencja
Rosja Moskwa (Szeremietiewo), Sankt Petersburg
Szwecja Göteborg, Linköping, Sztokholm
Dania Aalborg, Billund, Kopenhaga
Holandia Amsterdam, Kralendijk,
Szwajcaria Genewa, Zurych, Bazylea
Turcja Stambuł (Ataturk)
Polska Kraków i Warszawa
Luksemburg Luksemburg
Rumunia Bukareszt
Belgia Bruksela
Finlandia Helsinki
Austria Wiedeń
Grecja Ateny
Chorwacja Zagrzeb
Portugalia Lizbona
Ukraina Kijów

KLM AIRLINES KIERUNKI MIĘDZYNARODOWE

KRAJ MIASTO/MIASTA
Kierunki Amerykańskie Atlanta, Chicago, Houston, Los Angeles, Nowy Jork, San Francisco, Waszyngton, Stany Zjednoczone; Panama City w Panamie; Lima w Peru; Bogota i Cali w Kolumbii; Guayaquil i Quito w Ekwadorze i Meksyku w Meksyku
Kierunki Azjatyckie Pekin, Chengdu, Hangzhou, Szanghaj, Xiamen w Chinach; Delhi w Indiach; Osaka i Tokio w Japonii; Dżakarta i Denpasar w Indonezji; Almaty i Astana w Kazachstanie; Kuala Lumpur w Malezji; Bangkok w Tajlandii; Tajpej na Tajwanie i Singapurze
Kierunki Afrykańskie Cape Town, Johannesburg, Seul w Republice Południowej Afryki; Doha (Hamad) w Katarze; Dar es Salaam i Kilimanjaro w Tanzanii i Nairobi w Kenii
Kierunki na Bliskim Wschodzie Kair w Egipcie; Abu Dhabi i Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich; Doha (Hamad) w Katarze i Muscat w Omanie

OPINIE I STATYSTYKI KLM

Firma SkyTrax, która ocenia linie lotnicze na podstawie ich wyników i obsługi klienta, oceniła KLM Royal Dutch Airlines 7 na dziesięć gwiazdek na podstawie opinii ponad 650 klientów do marca 2017 roku.

LINIE LOTNICZE KLM USŁUGI I NAGRODY

KLM Royal Dutch Airlines oferuje program Flying Blue dla często latających klientów, którzy mogą zbierać mile podczas lotów z liniami lotniczymi KLM, mogą je również wydawać na loty, rezerwację hoteli, wypożyczalnie samochodów i inne. Linia lotnicza KLM ma ograniczenia dotyczące przewozu bagażu podręcznego. Pasażerowie KLM powinni stosować się do polityki bagażu podręcznego firmy, jeśli pasażerowie mają więcej bagażu niż jest to dozwolone, zostaną obciążeni dodatkową opłatą.

Firma KLM Airline otrzymała nagrodę "Best Airline Staff Service" w Europie przyznawaną przez World Airline Awards w latach 2012 i 2013. Nagroda ta jest miarą wyników linii lotniczych KLM jeżeli chodzi o personel lotniska i personel pokładowy.

Opóźnienia lotu / odwołanie / Odmowa wejścia na pokład

Jeśli podróżują Państwo samolotem z KLM, a Państwa lot został opóźniony lub zarezerwowali Państwo bilet lotniczy KLM i lot został odwołany (bez wcześniejszego powiadomienia) lub z powodów, które mogłyby zostać uniknięte, to zgodnie z rozporządzeniem WE 261/2004 można żądać odszkodowania w wysokości do 600 euro. Bierze się pod uwagę odległość, na jakiej Państwo podróżują.

W obrębie UE,

 • Jeśli podróżują Państwo do 1500 km lub mniej, mogą Państwo otrzymać do 250€
 • a ponad 1500 km można wnioskować o odszkodowanie do 400€

Między lotniskiem UE a lotniskiem poza UE

 • Jeśli podróżują Państwo do 1500 km lub mniej, mogą Państwo otrzymać do 250€
 • Jeśli odległość wynosi 1,500-3,500 km, mogą Państwo wnioskować o odszkodowanie do 400€
 • Jeśli odległość przekracza 3500 km i opóźnienia lotu trwają dłużej niż 4 godziny, wówczas mogą Państwo wnioskować o odszkodowanie w wysokości do 600€

Rozporządzenie WE w sprawie praw pasażerów linii lotniczych

Rozporządzenie WE nr 261/2004 (z dnia 17 lutego 2005 r.) stosuje się do pasażerów linii lotniczych wylatujących z jakiegokolwiek lotniska UE lub z lotniska nie znajdującego się w UE, ale linią lotniczą UE do lotniska w UE. Pasażerowie muszą pamiętać, że odszkodowanie za opóźniony lot podlega pewnym warunkom i wyjątkom. Odszkodowanie nie należy się za opóźnienia / odwołania spowodowane nadzwyczajną okolicznością, w ramach której takie opóźnienia / odwołania stają się niekontrolowaną sytuacją. Przykład takiej sytuacji obejmuje złe warunki pogodowe lub związane z bezpieczeństwem, takie jak obawa przed atakiem terrorystycznym. W takich sytuacjach pasażer nie jest uprawniony do żadnego odszkodowania.

Niemniej jednak, w przypadku opóźnienia przekraczającego 4 godziny przy locie o długości 3500 km lub więcej, opóźnienia wynoszącego co najmniej 3 godziny przy locie o długości 1500 km lub więcej, bądź w przypadku opóźnienia o 3 godziny, w przypadku lotu poniżej 1500 km, pasażer ma prawo żądać rekompensaty finansowej na podstawie prawa UE zgodnie z zasadą UE 261 z 2004 r.

Uwaga: jeśli podróżują Państwo do kraju spoza Unii Europejskiej, z kraju spoza Unii Europejskiej, ale w ramach Lotu Europejskiego, zasada UE 261 nie będzie Państwa dotyczyć. Stosuje się ją wyłącznie w przypadku lotów bazujących na UE w Europie lub do i z państw członkowskich UE.

Czy są Państwo uprawnieni do wnioskowania o odszkodowanie?

Rozporządzenie WE 261/2004 jest prawem europejskim i ma zastosowanie do przestrzeni powietrznej UE. Nie muszą być Państwo obywatelami UE, aby ubiegać się o odszkodowanie. Oznacza to, że mogą Państwo wnioskować o odszkodowanie za wszystkie loty wylatujące z lotnisk w UE (dowolną linią lotniczą) lub przylatującego do UE (z linią lotniczą zarejestrowaną w UE).

Pochodzenie i cel podróży Linia lotnicza UE Linia lotnicza spoza UE
Z zewnątrz UE poza UE Nie Nie
Z zewnątrz UE do UE Tak Nie
Z wewnątrz UE na zewnątrz UE Tak Tak
Z wewnątrz UE do wewnątrz UE Tak Tak

Claim Flights - firma zajmująca się odszkodowaniami dotyczącymi lotów (jak możemy Państwu pomóc we wnioskowaniu o odszkodowanie)

Jeśli lot został opóźniony lub odwołany lub odmówiono Państwu wstępu na pokład samolotu i chcą Państwo zażądać odszkodowania za tę niedogodność, wystarczy podać nam szczegóły lotu (numer i datę lotu), a nasi specjaliści ds. odszkodowań będą współpracować z różnymi innymi zespołami, aby zebrać dane i dopełnić wszelkich starań, aby wszystko przebiegało sprawnie. Nasz zespół ma dostęp do bazy danych dotyczących lotu, takich jak: czas opóźnienia lotu, powód opóźnienia / odwołania lotu, czas wylotu i czasu przybycia itp., Co zwiększy prawdopodobieństwo wypłaty odszkodowania.

Jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Proces ubiegania się o odszkodowanie z Claim Flights jest bardzo prosty w obsłudze, a dostarczenie nam niezbędnych informacji nie zajmuje więcej niż 3 minuty Państwa cennego czasu. Mamy dostęp do wielu informacji dotyczących opóźnienia lub odwołania lotu, aby ubiegać się o odszkodowanie za opóźnione lub odwołane loty.

3 proste kroki do złożenia wniosku o odszkodowanie

 1. Wprowadź numer i datę lotu
 2. Wypełnij Formularz o odszkodowanie
 3. Usiądź i zrelaksuj się

Jak nasi klienci nas ocenili

Hervorragend

Rating star

Już rozwiązaliśmy wiele przypadków związanych z opóźnieniami lotów, a nasi klienci są z nas zadowoleni. Zobacz, jak ocenili nas nasi klienci: 9.4 od 10 gwiazdek na podstawie auf 284 recenzji.

TRUSTPILOT

OPINIE / KOMENTARZE

Twierdzenie, że opóźnienia były na moim harmonogramie od wielu miesięcy. Mogłem zgłosić roszczenia do mnie i mojej rodziny w mniej niż 3 minuty.

Zofia Krakowski

Wielkie dzięki, nie dostaliśmy się nigdzie. Cieszymy się, że loty roszczeń doprowadziły do ​​niego.

Dorian Łukasiński

Nie musiałem podnosić palca, gdy moje twierdzenie zostało wykonane z powodzeniem. Uważam, że reklamodawca Claim Flights jest bardzo elastyczny i łatwy w obsłudze.

Radoslaw Zaleski

Otrzymałem zwrot pieniędzy za ogromne opóźnienie (22 godziny). Claim Flights jest świetną firmą i świetnie się w moim wypadku spisało!!!
Bardzo im dziękuję - polecam tę firmę.

Sebastian Janicki

Złóż samodzielnie wniosek na odszkodowanie za opóźniony lot

Jeśli lot został opóźniony o więcej niż 3 godziny lub jeśli lot odwołany bez uprzedniego, dwutygodniowego powiadomienia,lub jeśli odmówiono wejścia na pokład z powodu większej ilości zarezerwowanych biletów niż miejsc, można skorzystać z naszego bezpłatnego szablonu wniosku o odszkodowanie, aby złożyć listownie wniosek do linii lotniczych i zażądać odszkodowania z tytułu opóźnionego / odwołanego / przeładowanego lotu zgodnie z rozporządzeniem WE 261/2004.

Ostateczny przewodnik po wnioskowaniu o

Oblicz sobie kwotę odszkodowania, jaką linia lotnicza jest winna

Pasażerowie często nie wiedzą o prawie UE i zgadzają się na bardzo niską kwotę odszkodowania w porównaniu do tego, co się im należy. W "Claim Flights" dokładna wartość odszkodowania może być obliczona za pomocą naszego "Kalkulatora odszkodowania za opóźniony lot". Claim Flights zajmuje się Państwa sprawą w ramach zasady "Brak wygranej, brak opłaty" i gwarantuje Państwu otrzymanie należnej kwoty odszkodowania w odpowiednim czasie.

KALKULATOR ODSZKODOWANIA ZA OPÓŹNIONY LOT
Możesz otrzymać do 600€ od osoby. Skorzystaj ze swoich praw i sprawdź bezpłatnie swoją sytuację.
np. 23.10.2018
Wybierz swój sposób ubiegania się o odszkodowanie za opóźniony lot

Jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Za nami okres wakacji, gdzie ruch lotniczy jest szczególnie wzmożony. W mediach regularnie pojawiały historie pasażerów na lotniskach oczekujących na swój lot.

Statystyki pokazują, że 1 na 40...

Read More ....

Jak sprawdzić czy lot jest opóźniony?

Za opóźniony lot w ramach rozporządzenia Unii Europejskiej 261/2004 możemy otrzymać nawet do 600€ odszkodowania.

Jeden na 40 lotów Polaków jest opóźniony lub odwołany....

Read More ....

Jak sprawdzić gdzie jest samolot?

...
Read More ....
zmiany w prawie lotniczym w Polsce

SZYKUJĄ się zmiany w prawie lotniczym w Polsce

Polski rząd pracuje nad nowelizacją przepisów o prawach i obowiązkach pasażerów oraz linii lotniczych. Zmienią się również przepisy dotyczące odszkodowania za opóźniony i odwołany lot. Obecnie obowiązujące prawa...

Read More ....
Odszkodowanie za odwołany lot

RYANAIR ODWOŁUJE LOTY

Linia lotnicza Ryanair 16 września poinformowała o odwołałaniu ponad 2 tysiący lotów, które miały odbyć się między 18 września a 28 października. Jest to około 50 lotów dziennie i nawet do 400 tysięcy poszkodowanych pasażerów. Szacuje się, że...

Read More ....
BLOG PODRÓŻNICZY

BLOG PODRÓŻNICZY

Grupa 20 przyjaciół, która podróżuje, aby jak sami mówią życie im nie uciekło. Radek, tak ma na imię twórca bloga BLOGPODROZNICZY.COM i opiekun całej grupy. To on wymyśla wszystkie...

Read More ....