KALKULATOR ODSZKODOWANIA ZA OPÓŹNIONY LOT
Powinieneś otrzymać do 600e za osobę. Sprawdź wysokość twojego odszkodowania poprzez wpisanie numeru lotu i daty.
np. 19.08.2019

Lufthansa PL (Kod IATA) Odszkodowanie za opóźniony lot

Lufthansa PL Odszkodowanie za lot do 600€, jeżeli

 1. Lot jest opóźniony na miejscu przylotu o 3 godziny
 2. Lot został odwołany bez wcześniejszego uprzedzenia
 3. Wejście na pokład zostało odmówione ze względu na więcej sprzedanych biletów niż miejsc na pokładzie

Ustawa WE 261/2004 dotycząca Pasażerów linii lotniczych UE uprawnia pasażerów do ubiegania się o odszkodowanie za opóźnione loty, odwołane loty i odmowę wejścia na pokład

Ubiegaj się o odszkodowanie do 600€

Sprawdź bezpłatnie

Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie od Lufthansa PL?

Mogą Państwo ubiegać się o odszkodowanie finansowe od Lufthansa w następujących sytuacjach:

 • Jeśli zarezerwowali Państwo bilet lotniczy Lufthansa PL i samolot wyleciał z Europy, tj. Polski, Niemiec, Słowacji, Czech, Węgier, Rumunii, Wielkiej Brytanii lub innego kraju Unii Europejskiej (UE)
 • Jeśli zarezerwowali Państwo bilet lotniczy dowolnej linii lotniczej zarejestrowanej w UE, z wylotem z dowolnego kraju i przylotem do jednego państw członkowskich UE
 • Jeśli lot został opóźniony lub odwołany z winy przewoźnika lotniczego

Nie otrzymają Państwo żadnego odszkodowania, jeśli lot został opóźniony lub odwołany ze względu na wyjątkowe okoliczności.

Lufthansa (LH) Ostatnio opóźnione / odwołane loty (numer lotu, data, lotnisko wylotu i lotnisko przylotu)

W poniższej tabeli można znaleźć ostatnio opóźnione lub odwołane loty Lufthansa, jeśli którykolwiek z nich jest Państwa lotem, mogą się Państwo ubiegać o odszkodowanie. Mogą Państwo kliknąć link "Formularz zgłoszeniowy" i wypełnić formularz, a nasz zespół ekspertów ds. odszkodowań zajmie się wnioskami o odszkodowanie od linii lotniczych w Państwa imieniu.

Rozwiązaliśmy już wiele przypadków związanych z opóźnionymi lotami dla naszych klientów, którzy są z nas zadowoleni. Zobacz, co nasi klienci on nas sądzą:

Sprawdź sprawę opóźnionego lotu z nami za darmo

Jeśli nie znaleźli Państwo swojego lotu w powyższej tabeli, proszę skorzystać z naszego bezpłatnego "Kalkulatora Odszkodowań". Aby dowiedzieć się, jaką kwotę można zażądać od linii lotniczych, wystarczy podać numer lotu i datę podróży i sprawdzić kwotę odszkodowania, jaką linie lotnicze są Państwu winne.

3 proste kroki do ubiegania się o odszkodowanie finansowe

 1. Wprowadź numer i datę lotu
 2. Wypełnij Formularz o odszkodowanie i upoważnij nas do zajęcia się Państwa sprawą
 3. Usiądź i zrelaksuj się, my wykonamy za Państwa całą pracę

LINIE LOTNICZE LUFTHANSA PL

Lufthansa PL znana również jako Lufthansa PL German Airlines jest największym lotniskiem Niemiec na kontynencie europejskim. Nazwa Lufthansa PL pochodziła od niemieckiego słowa "Luft" (czyli "powietrze") i "Hansa" (czyli "gildia"), które jest słowem łacińskim. Lufthansa PL Airlines nabyło swoją nazwę i logo od swoich poprzedników, którzy zostali zlikwidowani w 1951 r. Obecnie składa się z ponad 600 samolotów połączonych z jej filiami. Jej spółki zależne obejmują EuroWings (obecnie prowadzone przez Germanwings), Austrian Airlines, Swiss International Airlines (w skład którego wchodzą: - Edelweiss Air: dla tras rekreacyjnych i Swiss Global Airlines: koncentrując się na trasach regionalnych), Lufthansa PL Regional (składająca się z Air Dolomiti i Lufthansa PL CityLine ). Siedziba firmy mieści się w Kolonii, a główna baza operacyjna, zwana Centrum Lotnictwa Lufthansa PL (LAC), znajduje się w podstawowym centrum komunikacyjnym Lufthansy na lotnisku we Frankfurcie.

Lufthansa jest rozległym przewoźnikiem lotniczym z 620 połączeniami latającymi, w tym 18 krajowych i 197 międzynarodowych kierunków. Lufthansa prowadzi regularne loty do 78 krajów w całej Europie, Ameryce, Afryce i Azji. Skrót dla lotów Lufthansy to LH (jego kody IATA). Niemiecka Linia Lotnicza Lufthansy obsługuje ogromny ruch pasażerski w ruchu lotniczym przekraczającym 103 miliony pasażerów rocznie i ruch towarowy, który jest równie duży dla Lufthansy. Te ogromne liczby wyraźnie wskazują, że loty Lufthansy mogą zostać opóźnione z powodu ruchu lotniczego i zarządzania liniami lotniczymi. Linie lotnicze Lufthansa zaczęły dzielić się zyskami z pracownikami w 1970 r., Dając im możliwość wyboru pomiędzy akcjami pieniężnymi i uprzywilejowanymi. Kiedy sprywatyzowano linie lotnicze, jej pracownicy otrzymali ponad 3% akcji.

LUFTHANSA I JEJ PRZEDSIĘWZIĘCIA

Lufthansa Airlines były własnością państwowych linii lotniczych do 1994 r., po czym została sprywatyzowana. MGL Gesellschaft fur Luftverkehrswerte, Deutsche Postbank i Deutsche Bank wraz z innymi prywatnymi inwestorami są teraz właścicielami Deutsche Lufthansa AG. Lufthansa wraz z pozostałymi czterema liniami Scandinavian Airlines, Thai Airways International, Air Canada i United Airlines utworzyły w 1997 roku "Star Alliance" jako największy sojusz na świecie.

Inne przedsięwzięcia, w których Lufthansa bierze udział:

 1. Aerologic, niemieckie towarzystwo cargo będące własnością Lufthansy (50%) w ramach wspólnego przedsięwzięcia z DHL (reszta 50%).
 2. SN Airholding, spółka-matka z Brussels Airlines, która w 45% linie lotnicze Lufthansa są właścicielem.
 3. SunExpress, spółka zależna Antalya, która jest wspólną własnością (Lufthansy i Turkish Airlines) (50%).

PARTNERZY CODESHARE I ROZMIAR FLOTY LINII LOTNICZYCH LUFTHANSA

Partnerzy linii lotniczych Lufthansa współpracują z wieloma liniami lotniczymi za pośrednictwem umów typu codeshare, które obejmują Air Malta, Germanwings (obecnie prowadzone przez Eurowings), Luxair, TAM Linhas Aereas i SpiceJet. Umowa dotycząca podziału akcji pozwala firmom lotniczym korzystać z lotów z innych linii lotniczych do marki jako własnych, a także wprowadzać do obrotu rzeczy pod ich nazwą i numerem lotu.

Lufthansa posiada ponad 250 samolotów, które są przedstawione w poniższej tabeli:

SAMOLOTY LICZBA SAMOLOTÓW
Airbus A319-100
Airbus A320
Airbus A321
Airbus A330
Airbus A340
Airbus A380
Boeing 737
Boeing 747
Całkowity

KIERUNKI LUFTHANSA PL

Lufthansa wraz z jej filiami (Lufthansa CityLine i Lufthansa Regional) operuje siecią połączeń do 18 krajowych i ponad 190 międzynarodowych miejsc docelowych w ponad 75 krajach na całym Azji, w Afryce, Europie i Ameryce, a wielkość ich floty wynosi ponad 280 samolotów.

Najpopularniejsze kierunki obsługiwane przez linie lotnicze Lufthansa

Kraj Miasto / Miasta
Niemcy Freiburg, Stuttgart, Monachium, Norymberga, Berlin Tegel, Frankfurt, Hamburg, Hanower, Kolonia / Bonn, Dusseldorf, Munster, Drezno, Lipsk / Halle, Brema
Włochy Ancona, Bolonia, Katania, Bari, Florencja, Genua, Mediolan Linate, Mediolan Malpensa, Rzym, Wenecja, Piza, Wenecja, Werona, Neapol
Wielka Brytania Aberdeen, Birmingham, Cardiff, Edynburg, Londyn Heathrow, Manchester, Newcastle upon Tyne
Hiszpania Alicante, Barcelona, ​​Bilbao, Madryt, Malaga, Palma de Mallorca, Walencja
Francja Paryż-Orly, Mulhouse, Lyon, Marsylia, Nicea, Paryż, Tuluza
Polska Katowice, Kraków, Lublin, Warszawa, Lizbona, Porto,
Dania Aalborg, Billund, Kopenhaga
Rosja Moskwa, Sankt Petersburg
Turcja Ankara, Antalya, Stambuł
Szwecja Göteborg, Sztokholm
Szwajcaria Genewa, Zurych, Bazylea
Grecja Ateny, Heraklion
Austria Wiedeń, Innsbruck
Portugalia Lizbona, Porto
Węgry Budapeszt
Belgia Bruksela
Cypr Larnaca
Republika Czeska Praga
Malta Luqa
Bułgaria Sofia

MIĘDZYNARODOWE KIERUNKI LUFTHANSA

Lufthansa obsługuje regularnie loty do następujących miast w Ameryce, Azji i Afryce:

Ameryka: Rio de Janeiro, Sao Pauloin w Brazylii; Atlanta, Boston, Chicago, Charlotte, Denver, Detroit, Houston, Newark, Orlando, Filadelfia, Los Angeles, Miami, Nowy Jork San Francisco, Seattle, Waszyngton D.C w USA; Bogota w Kolumbii; Buenos Aires w Argentynie; Mexico City w Meksyku; Montreal, Toronto i Vancouver w Kanadzie

Azja: Tel Awiw w Izraelu; Szanghaj w Chinach; Bangalore, Chennai, Delhi, Bombaj, Pune; Teheran w Iranie; Tel Awiw w Izraelu i Bangkok w Tajlandii

Afryka: Marrakesz w Maroku; Abuja, Lagos, Port Harcourt w Nigerii i Luanda w Angoli.

USŁUGI I NAGRODY LINII LOTNICZYCH LUFTHANSA

Usługi świadczone przez linie lotnicze Lufthansa różnią się w zależności od pasażerów linii lotniczych. Zależy od odległości lotu. Dostarczają różnych rodzajów żywności i napojów dla pasażerów podróżujących samolotem. I specjalnie traktują osoby cierpiące na cukrzycę lub dzieci.

Lufthansa Airlines zdobyła nagrodę "Europe's Leading Airline 2015", "Europe's Leading Airport Lounge 2015" oraz "Europe's Leading Airline 2014" w 2014 r.

PROGRAM LOJALNOŚCIOWY LUFTHANSY

Firma Lufthansa oferuje program lojalnościowy dla pasażerów często korzystających z usług Lufthansy zwany "Miles & More", który może być używany z dowolnym ze swoich sojuszy i filii. Punkty mogą być gromadzone przez pasażera w ramach zakupów biletów lotniczych i w zależności od punktów za rok kalendarzowy mogą wykupić usługi i świadczenia, począwszy od dostępu do salonu i bonusów do wielu innych.

OPINIE I STATYSTYKI LUFTHANSA

Lufthansa jest znana ze swojej największej sieci lotów, ale osiąga najniższe wyniki w ramach stosunków pracowniczych, piloci tej linii często strajkują, a odwołania lotów powodują znaczne straty w działaniu firmy. Od 2007 r. Luthansa ma też słabe relacje z przemysłem lotniczym wskutek strajków ich pilotów, a także ze względu na nacisk na ich tanie linie lotnicze GermanWings.

Jeśli chodzi o usługi, Skytrax oceniło 7 na 10 w oparciu o ponad 950 opinii, które zostały przeprowadzone do marca 2017 r., Ze względu na usługi na pokładzie, takie jak jedzenie i napoje, rozrywka w czasie lotu, komfort siedzenia, obsługa załogi i stosunek jakości do ceny.

Opóźnienia lotu / odwołanie / Odmowa wejścia na pokład

Jeśli podróżują Państwo samolotem z Lufthansa, a Państwa lot został opóźniony lub zarezerwowali Państwo bilet lotniczy Lufthansa i lot został odwołany (bez wcześniejszego powiadomienia) lub z powodów, które mogłyby zostać uniknięte, to zgodnie z rozporządzeniem WE 261/2004 można żądać odszkodowania w wysokości do 600 euro. Bierze się pod uwagę odległość, na jakiej Państwo podróżują.

W obrębie UE,

 • Jeśli podróżują Państwo do 1500 km lub mniej, mogą Państwo otrzymać do 250€
 • a ponad 1500 km można wnioskować o odszkodowanie do 400€

Między lotniskiem UE a lotniskiem poza UE

 • Jeśli podróżują Państwo do 1500 km lub mniej, mogą Państwo otrzymać do 250€
 • Jeśli odległość wynosi 1,500-3,500 km, mogą Państwo wnioskować o odszkodowanie do 400€
 • Jeśli odległość przekracza 3500 km i opóźnienia lotu trwają dłużej niż 4 godziny, wówczas mogą Państwo wnioskować o odszkodowanie w wysokości do 600€

Rozporządzenie WE w sprawie praw pasażerów linii lotniczych

Rozporządzenie WE nr 261/2004 (z dnia 17 lutego 2005 r.) stosuje się do pasażerów linii lotniczych wylatujących z jakiegokolwiek lotniska UE lub z lotniska nie znajdującego się w UE, ale linią lotniczą UE do lotniska w UE. Pasażerowie muszą pamiętać, że odszkodowanie za opóźniony lot podlega pewnym warunkom i wyjątkom. Odszkodowanie nie należy się za opóźnienia / odwołania spowodowane nadzwyczajną okolicznością, w ramach której takie opóźnienia / odwołania stają się niekontrolowaną sytuacją. Przykład takiej sytuacji obejmuje złe warunki pogodowe lub związane z bezpieczeństwem, takie jak obawa przed atakiem terrorystycznym. W takich sytuacjach pasażer nie jest uprawniony do żadnego odszkodowania.

Niemniej jednak, w przypadku opóźnienia przekraczającego 4 godziny przy locie o długości 3500 km lub więcej, opóźnienia wynoszącego co najmniej 3 godziny przy locie o długości 1500 km lub więcej, bądź w przypadku opóźnienia o 3 godziny, w przypadku lotu poniżej 1500 km, pasażer ma prawo żądać rekompensaty finansowej na podstawie prawa UE zgodnie z zasadą UE 261 z 2004 r.

Uwaga: jeśli podróżują Państwo do kraju spoza Unii Europejskiej, z kraju spoza Unii Europejskiej, ale w ramach Lotu Europejskiego, zasada UE 261 nie będzie Państwa dotyczyć. Stosuje się ją wyłącznie w przypadku lotów bazujących na UE w Europie lub do i z państw członkowskich UE.

Czy są Państwo uprawnieni do wnioskowania o odszkodowanie?

Rozporządzenie WE 261/2004 jest prawem europejskim i ma zastosowanie do przestrzeni powietrznej UE. Nie muszą być Państwo obywatelami UE, aby ubiegać się o odszkodowanie. Oznacza to, że mogą Państwo wnioskować o odszkodowanie za wszystkie loty wylatujące z lotnisk w UE (dowolną linią lotniczą) lub przylatującego do UE (z linią lotniczą zarejestrowaną w UE).

Pochodzenie i cel podróży Linia lotnicza UE Linia lotnicza spoza UE
Z zewnątrz UE poza UE Nie Nie
Z zewnątrz UE do UE Tak Nie
Z wewnątrz UE na zewnątrz UE Tak Tak
Z wewnątrz UE do wewnątrz UE Tak Tak

Claim Flights - firma zajmująca się odszkodowaniami dotyczącymi lotów (jak możemy Państwu pomóc we wnioskowaniu o odszkodowanie)

Jeśli lot został opóźniony lub odwołany lub odmówiono Państwu wstępu na pokład samolotu i chcą Państwo zażądać odszkodowania za tę niedogodność, wystarczy podać nam szczegóły lotu (numer i datę lotu), a nasi specjaliści ds. odszkodowań będą współpracować z różnymi innymi zespołami, aby zebrać dane i dopełnić wszelkich starań, aby wszystko przebiegało sprawnie. Nasz zespół ma dostęp do bazy danych dotyczących lotu, takich jak: czas opóźnienia lotu, powód opóźnienia / odwołania lotu, czas wylotu i czasu przybycia itp., Co zwiększy prawdopodobieństwo wypłaty odszkodowania.

Jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Proces ubiegania się o odszkodowanie z Claim Flights jest bardzo prosty w obsłudze, a dostarczenie nam niezbędnych informacji nie zajmuje więcej niż 3 minuty Państwa cennego czasu. Mamy dostęp do wielu informacji dotyczących opóźnienia lub odwołania lotu, aby ubiegać się o odszkodowanie za opóźnione lub odwołane loty.

3 proste kroki do złożenia wniosku o odszkodowanie

 1. Wprowadź numer i datę lotu
 2. Wypełnij Formularz o odszkodowanie
 3. Usiądź i zrelaksuj się

Jak nasi klienci nas ocenili

Hervorragend

Rating star

Już rozwiązaliśmy wiele przypadków związanych z opóźnieniami lotów, a nasi klienci są z nas zadowoleni. Zobacz, jak ocenili nas nasi klienci: 9.6 od 10 gwiazdek na podstawie auf 418 recenzji.

TRUSTPILOT

OPINIE / KOMENTARZE

Twierdzenie, że opóźnienia były na moim harmonogramie od wielu miesięcy. Mogłem zgłosić roszczenia do mnie i mojej rodziny w mniej niż 3 minuty.

Zofia Krakowski

Wielkie dzięki, nie dostaliśmy się nigdzie. Cieszymy się, że loty roszczeń doprowadziły do ​​niego.

Dorian Łukasiński

Nie musiałem podnosić palca, gdy moje twierdzenie zostało wykonane z powodzeniem. Uważam, że reklamodawca Claim Flights jest bardzo elastyczny i łatwy w obsłudze.

Radoslaw Zaleski

Otrzymałem zwrot pieniędzy za ogromne opóźnienie (22 godziny). Claim Flights jest świetną firmą i świetnie się w moim wypadku spisało!!!
Bardzo im dziękuję - polecam tę firmę.

Sebastian Janicki

Złóż samodzielnie wniosek na odszkodowanie za opóźniony lot

Jeśli lot został opóźniony o więcej niż 3 godziny lub jeśli lot odwołany bez uprzedniego, dwutygodniowego powiadomienia,lub jeśli odmówiono wejścia na pokład z powodu większej ilości zarezerwowanych biletów niż miejsc, można skorzystać z naszego bezpłatnego szablonu wniosku o odszkodowanie, aby złożyć listownie wniosek do linii lotniczych i zażądać odszkodowania z tytułu opóźnionego / odwołanego / przeładowanego lotu zgodnie z rozporządzeniem WE 261/2004.

Ostateczny przewodnik po wnioskowaniu o

Oblicz sobie kwotę odszkodowania, jaką linia lotnicza jest winna

Pasażerowie często nie wiedzą o prawie UE i zgadzają się na bardzo niską kwotę odszkodowania w porównaniu do tego, co się im należy. W "Claim Flights" dokładna wartość odszkodowania może być obliczona za pomocą naszego "Kalkulatora odszkodowania za opóźniony lot". Claim Flights zajmuje się Państwa sprawą w ramach zasady "Brak wygranej, brak opłaty" i gwarantuje Państwu otrzymanie należnej kwoty odszkodowania w odpowiednim czasie.

KALKULATOR ODSZKODOWANIA ZA OPÓŹNIONY LOT
Możesz otrzymać do 600€ od osoby. Skorzystaj ze swoich praw i sprawdź bezpłatnie swoją sytuację.
np. 19.08.2019
Wybierz swój sposób ubiegania się o odszkodowanie za opóźniony lot

Co możesz zabrać ze sobą do samolotu

Do najczęściej zadawanych pytań dotyczącym podróży samolotem należą: “Czy mogę mieć ze sobą zapalniczkę?”, “Czy mogę wnieść jedzenie na pokład”, a także “Ile płynów mogę zabrać na pokład?”

By znaleźć odpowiedzi na...

Read More ....

Czym jest Jet Lag? Objawy, czynniki ryzyka i jak sobie z tym poradzić

Jeśli kiedykolwiek planowaliście wycieczkę długodystansową lub...

Read More ....

Nie Pozwól Swojego Opóźnienia Lotu Przejdź Na Noc

...
Read More ....
alt

Jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Za nami okres wakacji, gdzie ruch lotniczy jest szczególnie wzmożony. W mediach regularnie pojawiały historie pasażerów na lotniskach oczekujących na swój lot.

Statystyki pokazują, że 1 na 40...

Read More ....
Jak sprawdzić czy lot jest opóźniony?

Jak sprawdzić czy lot jest opóźniony?

Za opóźniony lot w ramach rozporządzenia Unii Europejskiej 261/2004 możemy otrzymać nawet do 600€ odszkodowania.

Jeden na 40 lotów Polaków jest opóźniony lub odwołany....

Read More ....
Jak sprawdzić gdzie jest samolot?

Jak sprawdzić gdzie jest samolot?

Często patrząc w niebo widzimy samoloty i zastanawiamy się gdzie lecą, jaki jest cel ich podróży. Niejeden z nas czekając na lotnisku na opóźniający się lot zadał sobie pytanie “gdzie jest mój samolot”. Również...

Read More ....