KALKULATOR ODSZKODOWANIA ZA OPÓŹNIONY LOT
Powinieneś otrzymać do 600e za osobę. Sprawdź wysokość twojego odszkodowania poprzez wpisanie numeru lotu i daty.
np. 19.08.2019

WIZZAIR.PL ODSZKODOWANIE ZA OPÓŹNIONY LOT

Wizzair.pl (Kod IATA: W6) Odszkodowanie za lot do 600€, jeżeli

 1. Lot jest opóźniony na miejscu przylotu o 3 godziny
 2. Lot został odwołany bez wcześniejszego uprzedzenia
 3. Wejście na pokład zostało odmówione ze względu na więcej sprzedanych biletów niż miejsc na pokładzie

Ustawa WE 261/2004 dotycząca Pasażerów linii lotniczych UE uprawnia pasażerów do ubiegania się o odszkodowanie za opóźnione loty, odwołane loty i odmowę wejścia na pokład

Ubiegaj się o odszkodowanie do 600€

Sprawdź bezpłatnie

Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie od Wizzair?

Mogą Państwo ubiegać się o odszkodowanie finansowe od Wizzair w następujących sytuacjach:

 • Jeśli zarezerwowali Państwo bilet lotniczy Wizzair i samolot wyleciał z Europy, tj. Polski, Niemiec, Słowacji, Czech, Węgier, Rumunii, Wielkiej Brytanii lub innego kraju Unii Europejskiej (UE)
 • Jeśli zarezerwowali Państwo bilet lotniczy dowolnej linii lotniczej zarejestrowanej w UE, z wylotem z dowolnego kraju i przylotem do jednego państw członkowskich UE
 • Jeśli lot został opóźniony lub odwołany z winy przewoźnika lotniczego

Nie otrzymają Państwo żadnego odszkodowania, jeśli lot został opóźniony lub odwołany ze względu na wyjątkowe okoliczności.

Wizzair (W6) Ostatnio opóźnione / odwołane loty (numer lotu, data, lotnisko wylotu i lotnisko przylotu)

W poniższej tabeli można znaleźć ostatnio opóźnione lub odwołane loty Wizzair, jeśli którykolwiek z nich jest Państwa lotem, mogą się Państwo ubiegać o odszkodowanie. Mogą Państwo kliknąć link "Formularz zgłoszeniowy" i wypełnić formularz, a nasz zespół ekspertów ds. odszkodowań zajmie się wnioskami o odszkodowanie od linii lotniczych w Państwa imieniu.

Rozwiązaliśmy już wiele przypadków związanych z opóźnionymi lotami dla naszych klientów, którzy są z nas zadowoleni. Zobacz, co nasi klienci on nas sądzą:

Sprawdź sprawę opóźnionego lotu z nami za darmo

Jeśli nie znaleźli Państwo swojego lotu w powyższej tabeli, proszę skorzystać z naszego bezpłatnego "Kalkulatora Odszkodowań". Aby dowiedzieć się, jaką kwotę można zażądać od linii lotniczych, wystarczy podać numer lotu i datę podróży i sprawdzić kwotę odszkodowania, jaką linie lotnicze są Państwu winne.

3 proste kroki do ubiegania się o odszkodowanie finansowe

 1. Wprowadź numer i datę lotu
 2. Wypełnij Formularz o odszkodowanie i upoważnij nas do zajęcia się Państwa sprawą
 3. Usiądź i zrelaksuj się, my wykonamy za Państwa całą pracę

Wizz Air

Przestrzeń powietrzna jest zatłoczona przez setki komercyjnych linii lotniczych na całym świecie, którzy przewożą miliony pasażerów do swoich miejsc. Wizz Air jest uznawany za jeden z najbardziej preferowanych komercyjnych, tanich linii lotniczych, działających w Europie Środkowej i Wschodniej z siedzibą w Budapeszcie na Węgrzech. Historia sukcesu Wizz Air w gwałtownie rosnącej branży branży lotniczej pozostawiła ekspertów branży dość zdezorientowanych. To było w czerwcu 2003 r., Kiedy sześć osób mających duże doświadczenie w przemyśle lotniczym posiadających gruntowną dokumentację w swoich dziedzinach, postanowiło uruchomić nową, niskobudżetową linię lotniczą z siedzibą na Węgrzech.

Zdecydowane wysiłki zespołu pod kierownictwem Jozsefa Varadi, dyrektora generalnego firmy, zostały zarejestrowane w ciągu trzech miesięcy, a pierwszy lot handlowy wyruszył z Katowic 19 maja 2004 r. Krok milowy firmy został osiągnięty 25 lutego 2015, kiedy firma została z powodzeniem zanotowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie po zakończeniu jego debiutu. Spółka jest notowana na giełdzie pod nazwą WIZZ.

W bieżącym roku, dzięki poprawie wyników w pierwszym kwartale, prognozę wyników firmy wzrosła o kolejne 10-20 milionów euro. Teraz firma oczekuje corocznych zysków netto za rok bieżący w przedziale 175-185 mln euro. W pierwszym kwartale 2015 roku firma odnotowała rekordowy wzrost w pierwszej linii do 1,2 mld euro, co oznacza wzrost o 21% w porównaniu z rokiem poprzednim. Wskaźnik obciążenia wykazał również poprawę o 1,3 punktu procentowego i wynosił 88,8% w pierwszym kwartale, jako jeden z najwyższych w przemyśle lotniczym.

PODSTAWOWE INFORMACJE O LINIACH LOTNICZYCH WIZZ, WIELKOŚĆ FLOTY I CELE PODRÓŻY

W ciągu ostatniego dziesięciolecia do dzisiaj, linie lotnicze działają z 25 baz w regionalnych na 420 trasach. Sieć linii lotniczych jest rozłożona na prawie wszystkie kraje w okolicy. Oprócz siedziby na terenie międzynarodowego portu lotniczego Liszt Ferenc w Budapeszcie, działa również w Sofii (Bułgaria); Gdańsku, Lublinie, Poznaniu, Katowicach, Warszawie-Chopinie i Wrocławiu w Polsce; Bukareszt, Kluż-Napoka, Targu Mureş, Craiova i Timisoarze w Rumunii; Pradze w Czechach; Belgradzie w Serbii; w Wilnie na Litwie; w Skopje w Macedonii; w Rydze na Łotwie; w Tuzli w Bośni i Hercegowinie i w Koszycach na Słowacji.

Wizz Air ma około 72 floty lotnicze od września 2016 r. Począwszy od rodziny Airbusów A320 i Airbusów A321, którymi latają do ponad 100 miejsc docelowych.

FLOTY WIZZ AIR

SAMOLOTY LICZBA SAMOLOTÓW
Airbus A320-200 63
AAirbus A321-200 9
Całkowity 72

Firma skoncentrowała się na sprawnych połączeniach i stale poszukuje możliwości rozszerzenia swojego sieci połączeń o nowe trasy. W lutym 2015 Wizz Air ogłosił, że rozpocznie działalność od nowej bazy w Iasi w Rumunii, która jest już szóstą bazą w Rumunii od lipca 2016 roku. Planuje także zakup nowego Airbusa 320 i zwiększenie częstotliwości lotu na różnych istniejących trasach. Obecnie firma współpracuje z młodą flotą 72 samolotów najwyższej klasy Airbus 320, zasilanych silnikami V-2500 z International Aero Engines. Wszystkie samoloty mają 180 komfortowych foteli ze skóry, a ich obsługa jest powierzona renomowanym firmom, takim jak Lufthansa Technik. Firma utrzymała bezkompromisową politykę w zakresie standardów bezpieczeństwa i zdołała zapewnić swoim pasażerom doskonałe doświadczenie lotnicze.

KIERUNKI LINII LOTNICZYCH WIZZAIR

Kraj Miasto / Miasta
Niemcy Berlin, Kolonia / Bonn, Hamburg, Dortmund, Friedrichshafen, Hahn, Karlsruhe / Baden, Memmingen, Norymberga, Hamburg, Karlsruhe / Baden
Włochy Rzym (Ciampino, Leonardo da Vinci), Neapol, Bolonia, Katania, Mediolan, Bari, Piza, Turyn, Treviso, Werona, Alghero, Bergamo, Perugia
Wielka Brytania Londyn (Gatwick, Luton), Manchester, Birmingham, Liverpool, Edynburg, Belfast, Newcastle-Upon-Tyne, Cardiff
Norwegia Alesund, Bergen, Haugesund, Kristiansand, Molde, Sandefjord, Stavanger, Trondheim
Hiszpania Barcelona, ​​Teneryfa, Alicante, Ibiza, Malaga, Madryt, Walencja, Palma de Mallorca, Saragossa
Rumunia Bukareszt, Kluż-Napoka, Craiova, Konstanca, Jassy, ​​Sibiu, Targu Mures, Timisoara
Polska Gdańsk, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław
Holandia Eindhoven, Groningen, Maastricht
Szwecja Göteborg, Malmö, Sztokholm
Słowacja Bratysława, Kosice, Poprad
Litwa Kaunas, Połąga, Wilno
Bułgaria Burgas, Sofia, varna
Dania Kopenhaga, Billund
Węgry Budapeszt, Debreczyn
Francja Nicea, Beauvais
Macedonia Ohrid, Skopje
Portugalia Lizbona, Porto
Szwajcaria Genewa, Bazylea
Serbia Belgrad, Nis
Republika Czeska Praga, Brno
Belgia Charleroi
Rosja Moskwa
Finlandia Turku
Chorwacja Rozdzielać
Bośnia i Hercegowina Tuzla
Łotwa Ryga
Ukraina Kijów

Kierunki Wizz Air Azja obejmują Baku w Azerbejdżanie; Larnaka na Cyprze; Kutaisi w Gruzji; Tel Awiw w Izraelu; Stambuł w Turcji i Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

RECENZJE I STATYSTYKI LINII LOTNICZYCH WIZZ AIR

Firma SkyTrax, która ocenia linie lotnicze, opierając się na ich wynikach i opiniach klientów, oceniła linię lotniczą Wizz na 5/10 gwiazdek na podstawie ponad 425 klientów, do marca 2017 roku. Firma odniosła sukces w zdobywaniu znacznego udziału w lotniczym ruchu pasażerskim w regionie, a wzrost liczby pasażerów podróżujących linią lotniczą jest rzeczywiście godny pochwały. Według Routesonline.com w pierwszym roku działalności w 2005 r. liczba przewiezionych pasażerów wyniosła 2,56 milionów miejsc, a liczba ta wzrosła prawie pięć razy w 2014 r. do 17,48 mln. Sektorowo, baza z Londynu Luton ma największą dostępność miejsc. Trasa ta przewoziła 360 000 pasażerów w 2005 r., a liczba ta, w 2014 r. wzrosła do ​​1,86 mln. Podobnie było w ciągu ostatnich trzech lat działalności w Bukareszcie, gdzie liczba przewiezionych pasażerów wzrosła o 112%, a obecnie obsługuje się ponad 1,16 mln pasażerów. Wyjątkowy wzrost liczby pasażerów w bazach takich jak Warszawa, Budapeszt, Katowice itp. skłonił zarząd do planowania dalszego zwiększenia udziału w tych centrach w najbliższych miesiącach.

USŁUGI I NAGRODY WIZZ AIR

Wizz Air oferuje swoim pasażerom różne usługi, które obejmują dodatkowe opcje zwiększające wygodę, klub rabatowy Wizz, Privilege Pass, Plus Fare, Gwarancja przylotu na czas, Rodzinna oferta WIZZ, Pierwszeństwo wejścia na pokład, Wizz Flex itp. Wizz Air wygrał "VALUE AIRLINE OF THE YEAR" Nagroda 2016 - przyznawany przez Świat Transportu Lotniczego,"AIRLINE EQUITY DEAL OF THE YEAR" przyznawana przez Airline Economics i nagrodę "AVIATION EQUITY DEAL OF THE YEAR - EUROPE" nagrodę przyznawaną przez Global Transport Finance.

Wizz Air zobowiązuje się do pozostania najbardziej ekonomicznym przewoźnikiem w regionie i tym samym działa poprzez łączenie wybranych lotnisk, w tym lotnisk głównych, drugorzędowych i regionalnych. Koszt opłat lotniskowych ma znaczący wpływ na całkowity koszt operacji, a odpowiednia mieszanka ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia maksymalnej korzyści cenowej dla pasażerów. Strategia korzystania z różnych działań przyjaznych dla użytkownika, takich jak podróż bez biletu, jednoklasowe siedzenia ze skóry, korzystanie z tanich lotnisk wtórnych, catering przy dodatkowych płatnościach itp. w połączeniu z doskonałymi inicjatywami administracyjnymi pomogły linii lotniczych stworzyć dużą bazę klientów w regionie centralnej i wschodniej Europy.

Opóźnienia lotu / odwołanie / Odmowa wejścia na pokład

Jeśli podróżują Państwo samolotem z Wizzair, a Państwa lot został opóźniony lub zarezerwowali Państwo bilet lotniczy Wizzair i lot został odwołany (bez wcześniejszego powiadomienia) lub z powodów, które mogłyby zostać uniknięte, to zgodnie z rozporządzeniem WE 261/2004 można żądać odszkodowania w wysokości do 600 euro. Bierze się pod uwagę odległość, na jakiej Państwo podróżują.

W obrębie UE,

 • Jeśli podróżują Państwo do 1500 km lub mniej, mogą Państwo otrzymać do 250€
 • a ponad 1500 km można wnioskować o odszkodowanie do 400€

Między lotniskiem UE a lotniskiem poza UE

 • Jeśli podróżują Państwo do 1500 km lub mniej, mogą Państwo otrzymać do 250€
 • Jeśli odległość wynosi 1,500-3,500 km, mogą Państwo wnioskować o odszkodowanie do 400€
 • Jeśli odległość przekracza 3500 km i opóźnienia lotu trwają dłużej niż 4 godziny, wówczas mogą Państwo wnioskować o odszkodowanie w wysokości do 600€

Rozporządzenie WE w sprawie praw pasażerów linii lotniczych

Rozporządzenie WE nr 261/2004 (z dnia 17 lutego 2005 r.) stosuje się do pasażerów linii lotniczych wylatujących z jakiegokolwiek lotniska UE lub z lotniska nie znajdującego się w UE, ale linią lotniczą UE do lotniska w UE. Pasażerowie muszą pamiętać, że odszkodowanie za opóźniony lot podlega pewnym warunkom i wyjątkom. Odszkodowanie nie należy się za opóźnienia / odwołania spowodowane nadzwyczajną okolicznością, w ramach której takie opóźnienia / odwołania stają się niekontrolowaną sytuacją. Przykład takiej sytuacji obejmuje złe warunki pogodowe lub związane z bezpieczeństwem, takie jak obawa przed atakiem terrorystycznym. W takich sytuacjach pasażer nie jest uprawniony do żadnego odszkodowania.

Niemniej jednak, w przypadku opóźnienia przekraczającego 4 godziny przy locie o długości 3500 km lub więcej, opóźnienia wynoszącego co najmniej 3 godziny przy locie o długości 1500 km lub więcej, bądź w przypadku opóźnienia o 3 godziny, w przypadku lotu poniżej 1500 km, pasażer ma prawo żądać rekompensaty finansowej na podstawie prawa UE zgodnie z zasadą UE 261 z 2004 r.

Uwaga: jeśli podróżują Państwo do kraju spoza Unii Europejskiej, z kraju spoza Unii Europejskiej, ale w ramach Lotu Europejskiego, zasada UE 261 nie będzie Państwa dotyczyć. Stosuje się ją wyłącznie w przypadku lotów bazujących na UE w Europie lub do i z państw członkowskich UE.

Czy są Państwo uprawnieni do wnioskowania o odszkodowanie?

Rozporządzenie WE 261/2004 jest prawem europejskim i ma zastosowanie do przestrzeni powietrznej UE. Nie muszą być Państwo obywatelami UE, aby ubiegać się o odszkodowanie. Oznacza to, że mogą Państwo wnioskować o odszkodowanie za wszystkie loty wylatujące z lotnisk w UE (dowolną linią lotniczą) lub przylatującego do UE (z linią lotniczą zarejestrowaną w UE).

Pochodzenie i cel podróży Linia lotnicza UE Linia lotnicza spoza UE
Z zewnątrz UE poza UE Nie Nie
Z zewnątrz UE do UE Tak Nie
Z wewnątrz UE na zewnątrz UE Tak Tak
Z wewnątrz UE do wewnątrz UE Tak Tak

Claim Flights - firma zajmująca się odszkodowaniami dotyczącymi lotów (jak możemy Państwu pomóc we wnioskowaniu o odszkodowanie)

Jeśli lot został opóźniony lub odwołany lub odmówiono Państwu wstępu na pokład samolotu i chcą Państwo zażądać odszkodowania za tę niedogodność, wystarczy podać nam szczegóły lotu (numer i datę lotu), a nasi specjaliści ds. odszkodowań będą współpracować z różnymi innymi zespołami, aby zebrać dane i dopełnić wszelkich starań, aby wszystko przebiegało sprawnie. Nasz zespół ma dostęp do bazy danych dotyczących lotu, takich jak: czas opóźnienia lotu, powód opóźnienia / odwołania lotu, czas wylotu i czasu przybycia itp., Co zwiększy prawdopodobieństwo wypłaty odszkodowania.

Jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Proces ubiegania się o odszkodowanie z Claim Flights jest bardzo prosty w obsłudze, a dostarczenie nam niezbędnych informacji nie zajmuje więcej niż 3 minuty Państwa cennego czasu. Mamy dostęp do wielu informacji dotyczących opóźnienia lub odwołania lotu, aby ubiegać się o odszkodowanie za opóźnione lub odwołane loty.

3 proste kroki do złożenia wniosku o odszkodowanie

 1. Wprowadź numer i datę lotu
 2. Wypełnij Formularz o odszkodowanie
 3. Usiądź i zrelaksuj się

Jak nasi klienci nas ocenili

Hervorragend

Rating star

Już rozwiązaliśmy wiele przypadków związanych z opóźnieniami lotów, a nasi klienci są z nas zadowoleni. Zobacz, jak ocenili nas nasi klienci: 9.6 od 10 gwiazdek na podstawie auf 418 recenzji.

TRUSTPILOT

OPINIE / KOMENTARZE

Twierdzenie, że opóźnienia były na moim harmonogramie od wielu miesięcy. Mogłem zgłosić roszczenia do mnie i mojej rodziny w mniej niż 3 minuty.

Zofia Krakowski

Wielkie dzięki, nie dostaliśmy się nigdzie. Cieszymy się, że loty roszczeń doprowadziły do ​​niego.

Dorian Łukasiński

Nie musiałem podnosić palca, gdy moje twierdzenie zostało wykonane z powodzeniem. Uważam, że reklamodawca Claim Flights jest bardzo elastyczny i łatwy w obsłudze.

Radoslaw Zaleski

Otrzymałem zwrot pieniędzy za ogromne opóźnienie (22 godziny). Claim Flights jest świetną firmą i świetnie się w moim wypadku spisało!!!
Bardzo im dziękuję - polecam tę firmę.

Sebastian Janicki

Złóż samodzielnie wniosek na odszkodowanie za opóźniony lot

Jeśli lot został opóźniony o więcej niż 3 godziny lub jeśli lot odwołany bez uprzedniego, dwutygodniowego powiadomienia,lub jeśli odmówiono wejścia na pokład z powodu większej ilości zarezerwowanych biletów niż miejsc, można skorzystać z naszego bezpłatnego szablonu wniosku o odszkodowanie, aby złożyć listownie wniosek do linii lotniczych i zażądać odszkodowania z tytułu opóźnionego / odwołanego / przeładowanego lotu zgodnie z rozporządzeniem WE 261/2004.

Ostateczny przewodnik po wnioskowaniu o

Oblicz sobie kwotę odszkodowania, jaką linia lotnicza jest winna

Pasażerowie często nie wiedzą o prawie UE i zgadzają się na bardzo niską kwotę odszkodowania w porównaniu do tego, co się im należy. W "Claim Flights" dokładna wartość odszkodowania może być obliczona za pomocą naszego "Kalkulatora odszkodowania za opóźniony lot". Claim Flights zajmuje się Państwa sprawą w ramach zasady "Brak wygranej, brak opłaty" i gwarantuje Państwu otrzymanie należnej kwoty odszkodowania w odpowiednim czasie.

KALKULATOR ODSZKODOWANIA ZA OPÓŹNIONY LOT
Możesz otrzymać do 600€ od osoby. Skorzystaj ze swoich praw i sprawdź bezpłatnie swoją sytuację.
np. 19.08.2019
Wybierz swój sposób ubiegania się o odszkodowanie za opóźniony lot

Co możesz zabrać ze sobą do samolotu

Do najczęściej zadawanych pytań dotyczącym podróży samolotem należą: “Czy mogę mieć ze sobą zapalniczkę?”, “Czy mogę wnieść jedzenie na pokład”, a także “Ile płynów mogę zabrać na pokład?”

By znaleźć odpowiedzi na...

Read More ....

Czym jest Jet Lag? Objawy, czynniki ryzyka i jak sobie z tym poradzić

Jeśli kiedykolwiek planowaliście wycieczkę długodystansową lub...

Read More ....

Nie Pozwól Swojego Opóźnienia Lotu Przejdź Na Noc

...
Read More ....
alt

Jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Za nami okres wakacji, gdzie ruch lotniczy jest szczególnie wzmożony. W mediach regularnie pojawiały historie pasażerów na lotniskach oczekujących na swój lot.

Statystyki pokazują, że 1 na 40...

Read More ....
Jak sprawdzić czy lot jest opóźniony?

Jak sprawdzić czy lot jest opóźniony?

Za opóźniony lot w ramach rozporządzenia Unii Europejskiej 261/2004 możemy otrzymać nawet do 600€ odszkodowania.

Jeden na 40 lotów Polaków jest opóźniony lub odwołany....

Read More ....
Jak sprawdzić gdzie jest samolot?

Jak sprawdzić gdzie jest samolot?

Często patrząc w niebo widzimy samoloty i zastanawiamy się gdzie lecą, jaki jest cel ich podróży. Niejeden z nas czekając na lotnisku na opóźniający się lot zadał sobie pytanie “gdzie jest mój samolot”. Również...

Read More ....