KALKULATOR ODSZKODOWANIA ZA OPÓŹNIONY LOT
Powinieneś otrzymać do 600e za osobę. Sprawdź wysokość twojego odszkodowania poprzez wpisanie numeru lotu i daty.
np. 19.08.2019

Port lotniczy Londyn-Heathrow (IATA Kod: LHR) Opóźnienia / Odwołania lotów

Port lotniczy Londyn-Heathrow Odszkodowanie za lot do 600€, jeżeli

 1. Lot jest opóźniony na miejscu przylotu o 3 godziny
 2. Lot został odwołany bez wcześniejszego uprzedzenia
 3. Wejście na pokład zostało odmówione ze względu na więcej sprzedanych biletów niż miejsc na pokładzie

Ustawa WE 261/2004 dotycząca Pasażerów linii lotniczych UE uprawnia pasażerów do ubiegania się o odszkodowanie za opóźnione loty, odwołane loty i odmowę wejścia na pokład

Ubiegaj się o odszkodowanie do 600€

Sprawdź bezpłatnie

Kiedy mogą się Państwo ubiegać o odszkodowanie za opóźnione / odwołane loty

Mają Państwo prawo do odszkodowania od linii lotniczych za opóźnienie lub odwołanie lotu w następujących sytuacjach:

 • Jeśli zarezerwowali Państwo lot europejskimi lub nieeuropejskimi liniami lotniczymi, a wylot jest/ był z Port lotniczy Londyn-Heathrow, np. Europejskie Lotnisko
 • Jeśli zarezerwowali Państwo lot z zarejestrowanymi w UE liniami lotniczymi z wylotem w jakimkolwiek kraju, ale z przylotem do Port lotniczy Londyn-Heathrow
 • Jeśli lot został opóźniony lub odwołany w Port lotniczy Londyn-Heathrow z winy linii lotniczych

Nie otrzymają Państwo żadnego odszkodowania, jeśli lot został opóźniony lub odwołany ze względu na wyjątkowe okoliczności.

Port lotniczy Londyn-Heathrow (LHR) Lista niedawnych opóźnień / odwołań lotów (numer lotu, data, odlot i przylot)

W poniższej tabeli można znaleźć ostatnio opóźnione lub odwołane loty, których zaplanowane wyloty powinny odbyć się z Port lotniczy Londyn-Heathrow (LHR). Jeśli któryś z nich jest Państwa lotem, są Państwo uprawnieni do wnioskowania o odszkodowanie i mogą Państwo kliknąć link "Formularz zgłoszeniowy" i wypełnić formularz, a nasz zespół ekspertów ds. odszkodowań zajmie się wnioskami o odszkodowanie od linii lotniczych w Państwa imieniu.

Jeśli nie znaleźli Państwo swojego lotu w powyższej tabeli, proszę skorzystać z naszego bezpłatnego "Kalkulatora Odszkodowań". Aby dowiedzieć się, jaką kwotę można zażądać od linii lotniczych, wystarczy podać numer lotu i datę podróży i sprawdzić kwotę odszkodowania, jaką linie lotnicze są Państwu winne.

3 proste kroki do ubiegania się o odszkodowanie finansowe

 1. Wprowadź numer i datę lotu
 2. Wypełnij Formularz o odszkodowanie i upoważnij nas do zajęcia się Państwa sprawą
 3. Usiądź i zrelaksuj się, my wykonamy za Państwa całą pracę

Rozwiązaliśmy już wiele przypadków związanych z opóźnionymi lotami dla naszych klientów, którzy są z nas zadowoleni. Zobacz, co nasi klienci on nas sądzą:

Sprawdź sprawę opóźnionego lotu z nami za darmo

LOTNISKO LONDYN - HEATHROW

Lotnisko Heathrow znajduje się w Londynie, Zjednoczonym Królestwie. LHR dla danego lotniska to LHR. Lotnisko Londyn LHR jest główną bazą dla linii lotniczej Virgin Atlantic i operuje również jako centrum British Airways. Jest to jedno z najruchliwszych lotnisk w Zjednoczonym Królestwie oraz Europie. Szczególnie jeśli chodzi o obsługę pasażerów. To tłumaczy, dlaczego znajduje się ono na szóstym miejscu najruchliwszych lotnisk biorąc pod uwagę przepływ pasażerów przez lotnisko. W 2015 roku przez lotnisko Londyn Heathrow przeszło około 75 milionów pasażerów. Z tego 93% to pasażerowie lotów międzynarodowych, a pozostałe 7% to loty domowe. Najpopularniejszy cel podróży to Nowy Jork. W 2013 roku około 3 milionów pasażerów podróżowało pomiędzy Heathrow i JFK. Jest to trzecie najruchliwsze lotnisko na świecie pod względem ruchu pasażerskiego. Wyprzedza je tylko port lotniczy Dubai International w 2014 roku oraz Hong Kong International w 2016 roku. W Europie jednak dane lotnisko króluje na pierwszym miejscu. Lotnisko zajmuje 12,27 kilometrów kwadratowych. W 2016 roku władze zaakceptowały plany na budowę trzeciego pasa startowego. Dany projekt ma zwiększyć i ułatwić loty pasażerskie w całym Zjednoczonym Królestwie.

Lotnisko Londyn Heathrow MAP

INFRASTRUKTURA LOTNISKA HEATHROW

Lotnisko Heathrow aktualnie posiada 4 działające terminale; najstarszy terminal z numerem 1 został zamknięty w 2015 roku. Lotnisko posiada dwa równoległe pasy startowe prowadzące z wschodu na zachód. Terminal 2 jest również nazywany Terminalem Królowej, z którego najczęściej korzystają członkowie linii lotniczych Star Alliance z wyjątkiem Air India. Dana linia lotnicza korzysta z Terminala 4. Na danym terminalu znajdują się również linie Aer Lingus, Germanwings oraz Icelandair. Terminal 3 jest najczęściej wykorzystywany dla odlotów na długie loty do międzynarodowych lotnisk. Terminal 4 jest głównie wykorzystywany przez linie połączone z SkyTeam z wyjątkiem Garuda Indonesia która używa Terminala 3. Terminal 5 jest ekskluzywnie wykorzystywany przez British Airways oraz linie lotnicze Airlines. Terminal 1 został zamknięty w czerwcu 2015 roku. Był on otwarty od 1968 roku, a jego oficjalne otwarcie miało miejsce w kwietniu 1969 roku przez Królową Elżbietę II. Zanim otwarto Terminal 5, Terminal 1 służył za bazę dla British Airways, ich domowe oraz europejskie połączenia. Część Terminala 1 służy jako przedłużenie Terminala 2, który został otwarty w 2014 roku. W Terminalu 1 wybudowano nowe bramki odpraw, należą one jednak do Terminala 2. Loty British Airways odbywają się teraz z Terminali 3 i 5.

Lotnisko Londyn-Heathrow łączy domowe oraz międzynarodowe destynacje z ponad 80 lotami, udającymi się do ponad 185 miejsc w 84 krajach Europy, Afryki, Północnej Ameryki, Bliskiego Wschodu oraz Indyjski subkondynent.

Dostać się do lotniska można korzystając z dwóch autostrad M4 i M25, autobusów, autokarów lub kolei. Istnieje również wiele ekspresowych połączeń pociągowych, autobusowych oraz autokarowych. Podwożą one pasażerów bezpośrednio pod Terminale 2,3,4 i 5. Dostępne są również taksówki. Terminale znajdują się niedaleko od siebie i można do nich dojść samemu. Dla tych, którzy nie lubią spacerować, istnieją darmowe linie autobusowe oraz pociągowe, ale przy wejściu do autobusu lub kolei należy powiedzieć kierowcy nasz cel podróży, aby była ona darmowa. Lotnisko posiada również połączenia z parkingiem. 21 małych "kapsuł" pomieści 4 dorosłych, 2 dzieci oraz ich bagaż. Do lotniska łatwo również dostać się samochodem korzystając z autostrad M4 lub drogi A4 (Terminal 2-3), autostrady M25 (Terminal 4 i 5) oraz drogi A30 (Terminal 4). Przy każdym terminalu znajdują się miejsca krótkiego postoju oraz długiego postoju. Parkingi są wielopiętrowe. Dostępne są również drogi rowerowe.

Ostatni wypadek na lotnisku miał miejsce 17 stycznia 2008 roku, kiedy samolot rozbił się przy lądowaniu. Nikt nie umarł, ale 18 osób zostało rannych. Wypadek był spowodowany lodem w paliwie.

Poza wieloma restauracjami na lotnisku Heathrow można również znaleźć kaplice katolickie, żydowskie, muzułmańskie, Sikh, Hindu, Kościoła Anglii, Nonkonformizmu. Dostępny jest również pokój modlitw, gdzie każdy może się pomodlić bez względu na religię. Jest również możliwość spowiedzi. W dodatku do Kaplicy St.Geroge istnieje podziemny pokój, gdzie odbywają się chrześcijańskie msze.

Lotnisko posiada swoją własną grupę telewizyjną oraz prasową składającą się z 6 fotografów. Współpracują oni z głównymi gazetami, kanałami telewizyjnymi dookoła świata.

Niedaleko od lotniska znajdują się zabudowane rejony jak np. Hounslow, Harlington, Longford. Ich mieszkańcy przyzwyczaili się do ciągłego szumu samolotów i nieustannego widoku przelatujących nad ich głowami samolotów. Tak naprawdę na ruch powietrzny, mieszkańcy nie zwracają już uwagi i rzadko podnoszą głowę. Samoloty latają tak nisko, że wydaje się możliwe dotknąć ich wyciągając rękę. Co minutę ( lub nawet krócej) startuje kolejny samolot. Oszacowano, że dziennie jest ich około 1200. Łatwo zrozumieć dlaczego wyżej wymienione dzielnice nie są dla wszystkich. Dane dzielnice cieszą się popularnością wśród fanów awiacji, którzy często przyjeżdżają w te miejsce i parkują swoje samochody blokując wyjazd mieszkańcom. Na lotnisko zostały nałożone restrykcje dotyczące hałasu, szczególnie na noc. Nie da się ukryć, że widok przelatujących nad głową samolotów jest oszałamiający i ogłuszający!

Port lotniczy w Heathrow powstał w 1929 roku jako małe lotnisko. Nosiło ono wtedy nazwę Great West Aerodome. W jego pobliżu znajdowały się farmy, ogrody oraz sady w dzielnicy Heathrow, skąd wzięła się oczywiście nazwa. Rozbudowywanie lotniska rozpoczęło się w 1944 roku. Powstał wtedy projekt, który miał zmienić mały port lotniczy w lotnisko głównie wojskowe przeznaczone dla samolotów latających w dlugie trasy. Projekt był prawie ukończony kiedy II Wojna Światowa dobiegła końca. Władze nadal rozwijały lotnisko pod względem cywilnym. Port lotniczy został oficjalnie otwarty w 1946 roku pod nazwą London Airport. W 1966 roku nazwę zmieniono na Heathrow Airport.

Opóźnienie lotu / odwołanie / problemy z odmową wejścia na pokład

Opóźnione lub odwołane loty są spotykane przez pasażerów linii lotniczych, którzy ostają pozostawieni na lotnisku. Jest to nawet bardziej frustrujące, kiedy odmawia się pasażerom wejścia na pokład ze względu na więcej sprzedanych biletów niż miejsc.

Jeśli lot został opóźniony lub odwołany (bez wcześniejszego powiadomienia) lub odmówiono Państwu wstępu na pokład, zgodnie z rozporządzeniem WE 261/2004 można żądać odszkodowania do wysokości do 600€. Wy ustanawianiu wysokości odszkodowania bierze się pod uwagę odległość na jakiej Państwo podróżują.

W obrębie UE,

 • Jeśli podróżują Państwo do 1500 km lub mniej, mogą Państwo otrzymać do 250€
 • a ponad 1500 km można wnioskować o odszkodowanie do 400€

Między lotniskiem UE a lotniskiem poza UE

 • Jeśli podróżują Państwo do 1500 km lub mniej, mogą Państwo otrzymać do 250€
 • Jeśli odległość wynosi 1,500-3,500 km, mogą Państwo wnioskować o odszkodowanie do 400€
 • Jeśli odległość przekracza 3500 km i opóźnienia lotu trwają dłużej niż 4 godziny, wówczas mogą Państwo wnioskować o odszkodowanie w wysokości do 600€

Rozporządzenie WE w sprawie praw pasażerów linii lotniczych

Rozporządzenie WE nr 261/2004 (z dnia 17 lutego 2005 r.) stosuje się do pasażerów linii lotniczych wylatujących z jakiegokolwiek lotniska UE lub z lotniska nie znajdującego się w UE, ale linią lotniczą UE do lotniska w UE. Pasażerowie muszą pamiętać, że odszkodowanie za opóźniony lot podlega pewnym warunkom i wyjątkom. Odszkodowanie nie należy się za opóźnienia / odwołania spowodowane nadzwyczajną okolicznością, w ramach której takie opóźnienia / odwołania stają się niekontrolowaną sytuacją. Przykład takiej sytuacji obejmuje złe warunki pogodowe lub związane z bezpieczeństwem, takie jak obawa przed atakiem terrorystycznym. W takich sytuacjach pasażer nie jest uprawniony do żadnego odszkodowania.

Niemniej jednak, w przypadku opóźnienia przekraczającego 4 godziny przy locie o długości 3500 km lub więcej, opóźnienia wynoszącego co najmniej 3 godziny przy locie o długości 1500 km lub więcej, bądź w przypadku opóźnienia o 3 godziny, w przypadku lotu poniżej 1500 km, pasażer ma prawo żądać rekompensaty finansowej na podstawie prawa UE zgodnie z zasadą UE 261 z 2004 r.

Uwaga: jeśli podróżują Państwo do kraju spoza Unii Europejskiej, z kraju spoza Unii Europejskiej, ale w ramach Lotu Europejskiego, zasada UE 261 nie będzie Państwa dotyczyć. Stosuje się ją wyłącznie w przypadku lotów bazujących na UE w Europie lub do i z państw członkowskich UE.

Czy są Państwo uprawnieni do wnioskowania o odszkodowanie?

Rozporządzenie WE 261/2004 jest prawem europejskim i ma zastosowanie do przestrzeni powietrznej UE. Nie muszą być Państwo obywatelami UE, aby ubiegać się o odszkodowanie. Oznacza to, że mogą Państwo wnioskować o odszkodowanie za wszystkie loty wylatujące z lotnisk w UE (dowolną linią lotniczą) lub przylatującego do UE (z linią lotniczą zarejestrowaną w UE).

Pochodzenie i cel podróży Linia lotnicza UE Linia lotnicza spoza UE
Z zewnątrz UE poza UE Nie Nie
Z zewnątrz UE do UE Tak Nie
Z wewnątrz UE na zewnątrz UE Tak Tak
Z wewnątrz UE do wewnątrz UE Tak Tak

Claim Flights - firma zajmująca się odszkodowaniami dotyczącymi lotów (jak możemy Państwu pomóc we wnioskowaniu o odszkodowanie)

Jeśli lot został opóźniony lub odwołany lub odmówiono Państwu wstępu na pokład samolotu i chcą Państwo zażądać odszkodowania za tę niedogodność, wystarczy podać nam szczegóły lotu (numer i datę lotu), a nasi specjaliści ds. odszkodowań będą współpracować z różnymi innymi zespołami, aby zebrać dane i dopełnić wszelkich starań, aby wszystko przebiegało sprawnie. Nasz zespół ma dostęp do bazy danych dotyczących lotu, takich jak: czas opóźnienia lotu, powód opóźnienia / odwołania lotu, czas wylotu i czasu przybycia itp., Co zwiększy prawdopodobieństwo wypłaty odszkodowania.

Jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Proces ubiegania się o odszkodowanie z Claim Flights jest bardzo prosty w obsłudze, a dostarczenie nam niezbędnych informacji nie zajmuje więcej niż 3 minuty Państwa cennego czasu. Mamy dostęp do wielu informacji dotyczących opóźnienia lub odwołania lotu, aby ubiegać się o odszkodowanie za opóźnione lub odwołane loty.

3 proste kroki do złożenia wniosku o odszkodowanie

 1. Wprowadź numer i datę lotu
 2. Wypełnij Formularz o odszkodowanie
 3. Usiądź i zrelaksuj się

Jak nasi klienci nas ocenili

Hervorragend

Rating star

Już rozwiązaliśmy wiele przypadków związanych z opóźnieniami lotów, a nasi klienci są z nas zadowoleni. Zobacz, jak ocenili nas nasi klienci: 9.6 od 10 gwiazdek na podstawie auf 418 recenzji.

TRUSTPILOT

OPINIE / KOMENTARZE

Twierdzenie, że opóźnienia były na moim harmonogramie od wielu miesięcy. Mogłem zgłosić roszczenia do mnie i mojej rodziny w mniej niż 3 minuty.

Zofia Krakowski

Wielkie dzięki, nie dostaliśmy się nigdzie. Cieszymy się, że loty roszczeń doprowadziły do ​​niego.

Dorian Łukasiński

Nie musiałem podnosić palca, gdy moje twierdzenie zostało wykonane z powodzeniem. Uważam, że reklamodawca Claim Flights jest bardzo elastyczny i łatwy w obsłudze.

Radoslaw Zaleski

Otrzymałem zwrot pieniędzy za ogromne opóźnienie (22 godziny). Claim Flights jest świetną firmą i świetnie się w moim wypadku spisało!!!
Bardzo im dziękuję - polecam tę firmę.

Sebastian Janicki

Złóż samodzielnie wniosek na odszkodowanie za opóźniony lot

Jeśli lot został opóźniony o więcej niż 3 godziny lub jeśli lot odwołany bez uprzedniego, dwutygodniowego powiadomienia,lub jeśli odmówiono wejścia na pokład z powodu większej ilości zarezerwowanych biletów niż miejsc, można skorzystać z naszego bezpłatnego szablonu wniosku o odszkodowanie, aby złożyć listownie wniosek do linii lotniczych i zażądać odszkodowania z tytułu opóźnionego / odwołanego / przeładowanego lotu zgodnie z rozporządzeniem WE 261/2004.

Ostateczny przewodnik po wnioskowaniu o

Oblicz sobie kwotę odszkodowania, jaką linia lotnicza jest winna

Pasażerowie często nie wiedzą o prawie UE i zgadzają się na bardzo niską kwotę odszkodowania w porównaniu do tego, co się im należy. W "Claim Flights" dokładna wartość odszkodowania może być obliczona za pomocą naszego "Kalkulatora odszkodowania za opóźniony lot". Claim Flights zajmuje się Państwa sprawą w ramach zasady "Brak wygranej, brak opłaty" i gwarantuje Państwu otrzymanie należnej kwoty odszkodowania w odpowiednim czasie.

KALKULATOR ODSZKODOWANIA ZA OPÓŹNIONY LOT
Możesz otrzymać do 600€ od osoby. Skorzystaj ze swoich praw i sprawdź bezpłatnie swoją sytuację.
np. 19.08.2019
Wybierz swój sposób ubiegania się o odszkodowanie za opóźniony lot