RYANAIR ODWOŁUJE LOTY

avijit2017's picture
Odszkodowanie za odwołany lot

Linia lotnicza Ryanair 16 września poinformowała o odwołałaniu ponad 2 tysiący lotów, które miały odbyć się między 18 września a 28 października. Jest to około 50 lotów dziennie i nawet do 400 tysięcy poszkodowanych pasażerów. Szacuje się, że przewoźnik będzie musiał przeznaczyć 25 milionów euro na odszkodowania. Liczba odwołanych lotów z lub do Polski wynosi 101. Wszelkie informacje na temat odwołanych lotów znajdą Państwo tutaj.

Pełną listę odwołanych lotów znajdą Państwo na stronie przewoźnika w linku poniżej.
https://www.ryanair.com

Wszystkim pasażerom przysługuje oczywiście odszkodowanie naweto do 600 euro na podstawie rozporządzenia Unii Europejskiej (WE) nr 261/2004. Ryanair proponuje jeszcze dwie opcje rekompensaty za odwołane loty. Pierwszą z nich jest całkowity zwrot kosztów, taka reklamacja będzie rozpatrywana w ciągu 7 dni roboczych, drugą opcją jest alternatywny lot. Wzór wniosku o odszkodowanie jaki należy wysłać do przewoźnika znajdą Państwo tutaj.

Jak podaje sam prezes linii lotniczej, powodem takiej ilości odwołanych lotów jest zbyt mała ilość personelu pokładowego, który wykorzystuje teraz zaległe urlopy.

Wszystko wróci do normy od 1 listopada kiedy rozkład lotów zmienia się na wczesnozimowy.

Odszkodowanie za odwołany lot linii Ryanair mogą Państwo oczywiście uzyskać z pomocą takich firm jak Claim Flights. Wystaczy złożyć wniosek dostępny tutaj.

Jak nasi klienci nas ocenili

Hervorragend

Rating star

Już rozwiązaliśmy wiele przypadków związanych z opóźnieniami lotów, a nasi klienci są z nas zadowoleni. Zobacz, jak ocenili nas nasi klienci: 9.5 od 10 gwiazdek na podstawie auf 358 recenzji.

TRUSTPILOT